SEKTÖREL › Shell, Guinness rekortmeni oldu

Shell, Guinness rekortmeni oldu

17 Ekim 2011 / 00:57 Shell’in dünya çapında düzenlediği 'Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü'nde bir dünya rekoruna imza atıldı

Shell, Guinness rekortmeni oldu
Türkiye’nin dört bir yanından 114 kişi, 15 Ekim 2011 günü Ortaköy’de bir araya gelip; dünya genelinde 3.243 kişi ile güçlerini birleştirdiler ve küresel bir Guinness Dünya Rekorunun parçası oldular. 11 bin kilometreden fazla uzunluktaki bir hat üzerinde, dünyanın 10 farklı şehrini, eş zamanlı gerçekleştirilen bir etkinlikte buluşturan Shell, küresel Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü etkinliğiyle, “En Kalabalık Yakıt Tasarrufu Eğitimi” alanında Guinness Dünya Rekortmeni oldu.

Enerji kaynaklarının bilinçli kullanımı ve yakıt tasarrufuyla ilgili bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının yeni bir adımını oluşturan küresel etkinliğin Türkiye ayağı, Ortaköy İskelesi’nde 114 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Çeşitli aktiviteler ile bir festival havasında geçen ve sunuculuğunu radyoların tanınmış ismi Geveze’nin yaptığı etkinlikte, Shell FuelSave Elçisi Burcu Esmersoy ve Hepsi Grubu gibi ünlü katılımcıların yanı sıra sürpriz yarışmalar ve ödüller yer aldı.

Türkiye'de Shell FuelSave marka elçisi Burcu Esmersoy ve Autodrom İstanbul sürüş teknikleri eğitmeni Ethem Genim’in verdiği ve tüm dünyada aynı anda başlayan eğitimde, yakıt tasarrufu yapmanın yolları anlatıldı. Bu yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen yakıt tasarrufu eğitimi ile bu alanda sertifika alan, Shell FuelSave Tasarruf Takımı üyesi sürücüler de rekor denemesine katılarak destek verdiler.

Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna, yakıt tasarrufu ve verimliliği için üstün kaliteli yakıtlar üreten Shell’in, aynı zamanda gerçekleştirdiği etkinlikler ve eğitimlerle de, tasarruf konusunun sözcülüğünü üstlendiğini söyledi. Mavituna: “Dünyanın 10 şehrini kapsayan Guinness Dünya Rekoru denemesi, Shell tarafından bu alanda atılan küresel bir adımdır. Yüksek enerjisi ve ekonomik potansiyeli ile tüm dünyanın ilgi odağı olan ülkemiz, Shell’in bu kapsamlı etkinliğinin de en öne çıkan aktörlerinden biri oldu ve tasarruf bilincinin sadece Türkiye’de değil tüm dünyada artırılmasına yönelik önemli bir katkıda bulundu” şeklinde konuştu.

ÇOK OKUNANLAR