SEKTÖREL › Sergio Marchionne Ferrari’nin yeni CEO’su oldu

Sergio Marchionne Ferrari’nin yeni CEO’su oldu

04 Mayıs 2016 / 22:46 Amedeo Felisa Ferrari’ye 26 yıllık hizmetinin ardından görevinden ayrıldı

Sergio Marchionne Ferrari’nin yeni CEO’su oldu

Ferrari CEO’su Amedeo Felisa görevini bıraktığını duyurdu. 26 yıldır Ferrari’ye hizmet eden Felisa, koltuğunu Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Ferrari Yönetim Kurulu Başkanı Sergio Marchionne’ye devretti. Her ne kadar CEO’luk görevini bırakıyor olsa bile, Felisa Ferrari Yönetim Kurulu’ndaki görevine devam edecek ve firmaya teknik danışmanlık yapacak.

Marchionne konu ile ilgili açıklamasında, “Amedeo’yu 10 yıldan uzun bir süredir tanıyorum ve son iki yıldır onunla yakın bir şekilde çalışma fırsatı buldum. Onun dünyadaki en iyi otomotiv mühendislerinden biri olduğu konusunda hiçbir şüphem yok. Amedeo 26 yıldır Ferrari’nin teknik gelişmesi ve performans ve tasarım anlamında standartları belirleyen yeni otomobillerin ortaya çıkması için elinden geleni yapıyor.” şeklinde konuştu.

Bu açıklamasının yanı sıra planlarına da değinen Marchionne, Ferrari’deki yeni görevinde yapmak istedikleri hakkında da ipuçları verdi. Ferrari’nin üretimini artırmayı hedefleyen yönetici, markayı lüks ürünler pazarına da genişletmeyi planladığını açıkladı. Bu gelişmelerin ne kadar başarılı olacağı konusunda bir öngörüye sahip olmak güç, ancak Ferrari’nin artık bağımsız bir marka olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu tarz hamlelerin önemli olabileceğini söyleyebiliriz.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR