GÜNDEM › SEAT, yeni modellerini Leonize ediyor

SEAT, yeni modellerini Leonize ediyor

23 Mayıs 2015 / 14:05 İspanyol üretici İstanbul Autoshow’da Leon X-PERIENCE ve Leon Cupra 280’i tanıtıyor

SEAT, yeni modellerini Leonize ediyor

31 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek olan İstanbul Autoshow’da SEAT, markanın gelecekteki tasarım DNA’sının izlerini taşıyan konsept modeli 20V20’yi tanıtıyor. İspanyol üreticinin başarılı model ailesi Leon’un iki yeni versiyonu; SEAT’ın ilk all-road aracı Leon X-PERIENCE ve şimdiye kadar üretilmiş en güçlü SEAT olan Leon Cupra 280 SEAT standının ilgi çeken modelleri arasında yer alıyor.

Fuarda açıklamalar yapan SEAT S.A Dünya Başkanı Jürgen Stackmann, Türk ekonomisindeki istikrar ve otomotiv pazarındaki büyümenin, Türkiye’yi SEAT dünyasının önemli bir oyuncusu konumuna getirdiğini söylüyor. Türk otomobil kullanıcılarının Leon’u sevdiğini vurgulayan Stackmann, “Leon model ailemiz, SEAT tarihinde ilk kez Ibiza’nın satış rakamlarını geçti. Leon’un başarısındaki bu ürün formülünü tüm model yelpazemize uyguluyoruz. Bir anlamda markamızı LEONIZE ediyoruz. Leon’un bu başarılı model izinden tüm modellerimizin devam etmesi yönünde kararlar aldık ve odağımızı küçük otomobillerden kompakt otomobillere doğru kaydırdık.” sözleriyle markanın gelecekteki anlayışını da gözler önüne seriyor.

SEAT’ın önümüzdeki yıl pazara sunacağı SUV modelinin marka için önemli bir kilometre taşı niteliğindeki olduğunu söyleyen Stackmann, “Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de büyüyen bir pazar olan SUV segmentinde bu modelimizin başarılı olacağına eminim.” diyerek, markanın yeni modeline olan inancını da vurguluyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR