GÜNDEM › SEAT Leon Cupra ST Ring’in en hızlı station wagon’u oldu

SEAT Leon Cupra ST Ring’in en hızlı station wagon’u oldu

15 Mayıs 2015 / 19:17 Leon Cupra ST 7:58’lik tur zamanıyla Audi RS4’ün unvanını elinden aldı

SEAT Leon Cupra ST Ring’in en hızlı station wagon’u oldu

SEAT Leon Cupra ST Nürburgring’de bir turu 7 dakika 58 saniye’de tamamlayarak Ring’i en hızlı turlayan station wagon otomobil olmayı başardı. Bu derecesi ile rekoru bir önceki sahibi olan 4.2-litre hacimli atmosferik V8 motorlu Audi RS4 Avant B7’nin elinden almayı başaran Leon Cupra ST, üç kapılı çift yumurta ikizi Leon Cupra ST’yi de geride bırakmayı başardı.

Leon Cupra ST’nin rekoru kırmasını sağlayan İspanyol pilot Jordi Gené ise otomobil ile ilgili olarak, “Yüksek hızlı virajlarda ST’nin arka aksı daha progresif, ayrıca otomobilin maksimum hızı daha iyi hava sürtünme katsayısı nedeniyle daha yüksek. Bazı virajların çıkışında kaybettiğimiz zamanı yüksek hızlı virajlarda ve düzlüklerde geri kazanmayı başardık. Daha uzun gövdesi bu otomobilin arka kısmı oynayarak ile pistte en uygun pozisyonu elde etmemizi sağladı. ESC’yi kapattığınızda Cupra ST ile gerçek bir yarış hissi yakalamak mümkün.” Şeklinde konuşuyor.

280 bg güç ve 350 Nm tork üreten 2-litre turbo motora sahip SEAT Leon Cupra ST opsiyonel DSG şanzıman ile birlikte 0-100 km/s hızlanmasını 6 sn’de tamamlıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR