SEKTÖREL › SEAT Ibiza'ya Euro NCAP'düen 5 yıldız

SEAT Ibiza'ya Euro NCAP'düen 5 yıldız

17 Temmuz 2017 / 18:33 Yeni Ibiza'nın Euro NCAP sonuçları açıklandı...

SEAT Ibiza'ya Euro NCAP'düen 5 yıldız

Yeni SEAT Ibiza, Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldızla ayrıldı. Yetişkin yolcu korumasında yüzde 95, çocuk yolcu korumasında yüzde 77, yaya korumasında yüzde 76 ve güvenlik sistemleri kriterinde yüzde 60'lık başarı gösteren yeni Ibiza, böylece her geçen gün daha da zorlaştırılan testlerden başarıyla ayrılmış oldu.

Euro NCAP değerlendirme testlerinde, araç içinde sadece sürücü veya yan yolcunun değil, aynı zamanda çocuk, bebek, arkada oturan yolcular ile yayaların da güvenliği göz önünde bulunduruluyor. Ayrıca otomobilin ön ve yandan aldıkları darbelere karşı güvenliği de kaza simülasyonları ile inceleniyor.

Yeni Ibiza’da, aktif güvenlik sistemlerinin yanında, pasif güvenlik sistemleri de segmetinin en yeni teknolojilerini kullanıyor. Yetişkin ve çocuk yolcuların güvenliğini artıran yeni nesil emniyet kemeri, çocuk koltuğu için ISOFIX ve Top Tether bağlantıları, hız sabitleme sistemi, arka orta koltuk kafalığı, 6 hava yastığı, Hill Hold sistemi, lastik basınç uyarısı, gündüz sürüş farları ve ikincil çarpışma freni tüm Ibiza’larda standart olarak sunuluyor. Ibiza özellikle, acil durumlarda otomatik fren yapabilen Ön Bölge Asistanı’nı tüm donanımlarında standart sunmasıyla  dikkat çekiyor.

ÇOK OKUNANLAR