YENİ MODELLER › SEAT, Alhambra’yı yeniledi

SEAT, Alhambra’yı yeniledi

28 Nisan 2015 / 15:35 SEAT’ın çok yönlülüğü, konfor ve sürüş dinamiğiyle MPV sınıfındaki iddialı modeli Alhambra yenilendi

SEAT, Alhambra’yı yeniledi

SEAT, ürün gamında başlattığı atılımına yeni nesil Alhambra'yla devam ediyor. Bu akıllı ve çok yönlü otomobil, yeni motoru sayesinde hem daha verimli, hem de daha dinamik. Alhambra, yenilenen konfor ve güvenlik sistemlerinin yanı sıra bilgi-eğlence sistemleriyle sınıfında öne çıkıyor. Türkiye’de 2015 senesinin ikinci yarısında satışa sunulması planlanan Yeni Alhambra, DSG şanzıman ile eşlenmiş 1.4-litre TSI 150 bg motor seçeneğiyle alınabilecek.

Düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle, verimliliği artan Alhambra, sahip olduğu yeni teknolojiler sayesinde, dinamik sürüş keyfi ile mükemmel konforun en iyi birleşimini sunuyor. Yeni Euro 6 motora sahip Alhambra, DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla sunuluyor.

İkincil çarpışma fren sistemi, yeni Alhambra'da standart donanım olarak yer alıyor. Gerçekleşen bir kazanın ardından sürücünün otomobile müdahale etmediği durumlarda, bu sistem ikinci bir çarpışmayı önlemek amacıyla otomatik olarak fren yapıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi de yeni Alhambra’da standart olarak yer alıyor. Yeni olarak sunulan opsiyonel özellikler arasında şerit değiştirirken kör noktada bulunan araçlarla ilgili uyarı veren Kör Nokta Tespit Sistemi ile güvenli sürüş sağlayan Şerit Değiştirme Asistanı bulunuyor. Yeni nesil SEAT Easy Connect bilgi-eğlence sistemlerine sahip Alhambra, masaj yapma özelliğine sahip koltuklarıyla uzun mesafeli yolculuklarda konfor düzeyini artırıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR