YENİ MODELLER › Seat Alhambra

Seat Alhambra

04 Mart 2011 / 22:47 Seat’ın MPV modeli Alhambra yeni neslinde daha kullanışlı ve donanımlı bir otomobil haline gelmiş

Seat Alhambra
Seat Alhambra, yeni yüzüyle görücüye çıktı. Önden markanın Ibiza modeline benzeyen çizgiler taşıyan otomobil, yeni marka kimliğine uygun bir görünüme sahip. Alhambra'ya profilden bakıldığındaysa yüksek tavanı ve düşük omuz çizgisiyle ferah ve geniş bir kabine sahip olduğu açıkça belli ediyor. Otomobilin arkasıysa tıpkı önde olduğu gibi markanın kimliğini açığa vuracak türden detaylar içeriyor.

Alhambra, 4.85 metrelik boyuyla büyük bir otomobil. Öyle ki, artık selefinden 22 cm daha uzun ve 9 cm daha geniş. İsteğe bağlı olarak sunulan elektrikli sürgülü kapılar sayesinde iniş-binişler kolaylaştırılmış. Ayrıca arka bagaj kapağı da elektrikli olarak açılabiliyor. Bagaj hacmi 885 litreyle 2297 litre arasında değişen Alhambra'nın kokpitinde kullanılan kumanda elemanları birçok Volkswagen modelinden tanıdık geliyor. Hayatı kolaylaştıracak irili ufaklı pekçok eşya gözüne sahip olan Alhambra'da, gelişmiş park asistanı, 3 bölgeli otomatik klima, geleneksel sunrooflardan %300 daha büyük olan sunroof,  elektrikli bagaj kapağı ve sürgülü kapılar gibi donanımlar bulunuyor. 7 kişilik bir kabine sahip olan Alhambra 5,6 veya 7 kişilik oturma düzeni sunabiliyor.

TSI ve TDI motorlarla donatılan Alhambra, isteğe bağlı olarak DSG şanzımanla da alınabiliyor. Otomobilde 150 bg ve 200 bg gücünde TSI benzinli ve 140 bg ile 170 bg gücünde TDI turbodizel motorlara yer verilmesi öngörülüyor. Bunun yanında Alhambra'nın bir de 4x4 versiyonu bulunuyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine otomobilin 140 bg gücündeki 2.0 litrelik TDI motor seçeneğinde yer verilmiş.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR