SEKTÖREL › Scorpion Winter'a TÜV SÜD'den tam not!

Scorpion Winter'a TÜV SÜD'den tam not!

18 Kasım 2012 / 03:03 Pirelli'nin yeni kış lastiği, bağımsız test kuruluşu TÜV SÜD tarafından yapılan değerlendirmede başarılı sonuçlar elde etti

Scorpion Winter'a TÜV SÜD'den tam not!
Pirelli Scorpion Winter kar üstünde sergilediği yol tutuş, fren performansı ve araç hakimiyetiyle önde gelen 4 rakibini geride bırakarak TÜV SÜD’den tam not aldı. Bağımsız test kuruluşu bu testi, tarafsız olması açısından bayilerden ve toptan satış noktalarından aldığı lastiklerlerle gerçekleştirmiş. Testlerde yol tutuş ve fren performansıyla öne çıkan Pirelli Scorpion Winter 50 km/s’den 10 km/s hıza 25,5 metrede inerken, test aracının 10 km/s’den 40 km/s’ye sadece 2,32 saniyede hızlanmasını sağlamış.

Pirelli Scorpion Winter
Orta ve Kuzey Avrupa ülkelerinin sert kış iklimine uygun olarak tasarlanan Scorpion Winter, Pirelli mühendisleri tarafından zorlu kış koşullarında üstün güvenlik, yol tutuş ve sürüş keyfi sunmak üzere özel olarak geliştirilmiş. Pirelli’nin Formula 1’deki deneyimlerinden yararlanılarak geliştirilen Scorpion Winter, yenilikçi bileşenleri, tasarımı ve entegre üretim süreci ile ayrıca dikkat çekiyor. Pirelli’nin tüm premium ürünlerinde olduğu gibi Scorpion Winter lastikleri de özellikle Porsche ve Volkswagen gibi önemli otomobil üreticileri ile işbirliğinde geliştirilmiş. Böylece Scorpion Winter önde gelen otomobillerin en yeni çekiş kontrolleri ve ABS sistemleri ile uyumlu şekilde çalışıyor.

Rakamlarla Pirelli Scorpion Winter
Karlı zeminde fren (50-0 km/s):    -10%
Karlı zeminde çekiş (10-40 km/s):    +%9
Islak zeminde fren (80-0 km/s):    -2,5 metre
Kuru zeminde fren (100-0 km/s):    -1,7 metre
Yakıt tüketimi:    -%4
Dış gürültü:    -3 dB

ÇOK OKUNANLAR