SEKTÖREL › Schreyer Hyundai'leri de tasarlayacak!

Schreyer Hyundai'leri de tasarlayacak!

14 Ocak 2013 / 18:52 Hyundai, yeni Kia'ları yaratan Peter Schreyer’i tüm grubun tasarım bölümünün başkanı olarak atadı

Schreyer Hyundai'leri de tasarlayacak!
2013 yılından itibaren Hyundai Otomotiv Grubu’nun güçlü tasarım ekibinin patronu olarak görev yapacak olan Peter Schreyer, Kia modellerinin ardından artık Hyundai logolu otomobilleri de tasarlayacak.

Hyundai Motor Company Ar-Ge Merkezi Başkan Yardımcısı Woong Chul Yang bu önemli gelişmeyle ilgili olarak, “Uzun vadeli rekabet gücünü güvenceye almak şarttır ve özellikle tasarım alanında temelimizin güçlü olması gerekiyor. Tasarım sadece araçlarımızın görünen kısmı değildir, aynı zamanda müşterilerimizin modellerimizle güçlü bir bağ kurmasını sağlayan en önemli etkendir. Bu sebeple tasarım, marka değerimizi artırmak için çalışmalarımızın özünü oluşturuyor. Peter Schreyer, global otomotiv endüstrisinden elde ettiği önemli deneyimleri beraberinde getiriyor. Hyundai Motor Grubu’nun da bu konuda derin bir anlayışı var. Schreyer, bu değerli nitelikleri en iyi şekilde kullanarak global anlamda Hyundai’yi otomotiv sektörünün lideri yapmak için gereken zemini oluşturmada en büyük yardımcımız olacak” dedi.

Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth “Hyundai Motor Avrupa için de son derece pozitif bir gelişme. Özellikle enerjimizi ve yatırımlarımızı kalite gelişimine odakladığımız bir yılın başında gelmesi büyük önem taşıyor. Aynı zamanda Schreyer’in yeni sorumluluğuyla birlikte Avrupa’da Hyundai’nin hızla artan ünü müşteriyle birlikte bölgede güçlenmesini sağlayacak” dedi.

ÇOK OKUNANLAR