GÜNDEM › Şampiyon takımın adı değişiyor

Şampiyon takımın adı değişiyor

30 Kasım 2012 / 02:13 Infiniti, 3'üncü kez Dünya şampiyonu olan Red Bull Racing'in teknik sponsoru oldu

Şampiyon takımın adı değişiyor
Infiniti’nin Red Bull Racing ile 2011 yılında başlayan işbirliği yeni sezonda daha da güçleniyor. Infiniti, 2013 F1 sezonun “teknik sponsoru” olarak mühendislik projelerinde de işbirliği yapmaya başlayacak. Sponsorluk anlaşması kapsamında Infiniti'nin logoları, yarış otomobillerinde, pilot ekibinin tulumlarında, yarış ekibinin tüm ekipmanlarında belirgin bir şekilde yer almaya devam edecek. Ayrıca yeni sezonda Red Bull Racing takımının adı da INFINITI RED BULL RACING olarak değişiyor.

Infiniti Başkanı Johan de Nysschen anlaşma ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:  “İlk iki yılımız her iki taraf içinde verimli oldu ancak bu yeni ve daha derin ilişkimiz Infiniti ve Red Bull Racing’e daha fazla avantaj sağlayacak. INFINITI RED BULL RACING markamız, ürünlerimiz ve teknolojimiz için daha geniş çaplı bir tanıtım imkanı elde etmemizi sağlayacak”.

Red Bull Racing takım patronu Christian Horner ise yapılan anlaşma ile ilgili olarak; “Red Bull Racing ve Infiniti, 2011 yılının Mart ayından bu yana çok sayıda projede birlikte çalıştı. Bu süreçte Infiniti önemli bir teknik hüner sergiledi ve Nissan Motor Company’nin başarısından etkilendim. Tanıtım ve pazarlama açısında da Infiniti, Red Bull Racing ve Formula 1 ile olan ilişkisini çok iyi kullandı ve kısa sürede yaygın olarak tanınmaya başladı. Bu iki önemli özellik, Infiniti’nin Red Bull Racing’e ana sponsor olmasına katkı sağlayan unsurlar arasında yer alıyor” dedi.

ÇOK OKUNANLAR