MOTORSPORLARI › Şampiyon takım Pirelli'yi ziyaret etti...

Şampiyon takım Pirelli'yi ziyaret etti...

12 Ocak 2012 / 22:26 Pirelli fabrikası, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı kazanan Castrol Ford Team Türkiye takımını ağırladı

Şampiyon takım Pirelli'yi ziyaret etti...
Motorsporları alanında 100 yılı aşkın bir süredir başarılar elde eden ve Formula 1, Dünya Ralli Şampiyonası gibi dünyanın en önemli motorsporları organizasyonlarına lastik sağlayan Pirelli’nin tüm motorsporları lastiklerinin üretimini İzmit’teki fabrikasında gerçekleştiriyor. Fabrika aynı zamanda Castrol Ford Team Türkiye’yi şampiyon yapan lastikleri de üretiyor. İki yıldır Pirelli lastikleriyle yarışan Castrol Ford Team Türkiye, 2011 sezonunu markalar şampiyonu olarak tamamlarken, genç yetenek Yağız Avcı ise sezonu pilotlar şampiyonu olarak bitirdi. Pirelli ailesi şampiyonları tebrik etmek ve kendilerini şampiyonluğa taşıyan lastiklerin üretim teknolojisini göstermek için Castrol Ford Team Türkiye’yi İzmit’te ağırladı. Motorsporlarının deneyimli ismi Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı önderliğinde tam kadro fabrikaya gelen takım, aldıkları teorik bilgilendirmenin ardından 15.000 m2’lik motor sporları departmanını gezerek ilk aşamadan son aşamaya kadar bir yarış lastiğinin üretim aşamalarını inceledi.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı “Bir yarış pilotu olarak ekip arkadaşlarım ve otomobilim kadar lastiklerime güvenmek benim için oldukça önemli. Takım arkadaşlarımla birlikte Pirelli lastikleri ile elde ettiğimiz başarıdan gurur duyuyoruz” derken, Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı ise “2011 sezonunu şampiyon olarak tamamladık. Çok başarılı bir sezonu daha geride bırakmış olmanın mutluluğuyla belirtmek isterim ki, bu başarı tam bir ekip işi. Sadece takım olarak bizim başarımız değil, bizleri destekleyen sponsor ve tedarikçilerimizin de bu başarıda payı büyük. Bize yıllardır lastik sağlayan ve bize sağladıları destek ile zorlu yarış koşullarında her zaman yanımızda olan Pirelli’ye teşekkür ederim. Ekip olarak; geçtiğimiz yıl 50. yılını kutlayan ve ralliden Formula 1’e kadar motorsporlarının farklı dalları için lastik üreten Türk Pirelli İzmit Fabrikasında olmak ve bizim için üretilen lastiklerin üretildiği yerleri yakından görmek oldukça heyecan verici bir deneyim” dedi.

Castrol Ford Team Türkiye’yi ev sahibi olarak ağırlayan Türk Pirelli Pazarlama Koordinatörü Erkal Özürün “Türk Pirelli olarak Pirelli’nin tüm motorsporları üretimini üstlenmiş durumdayız. Bu ise şu an için ralliden Formula 1’e kadar 200 tip lastik üretimi anlamına geliyor. Buradaki 200 kişilik Türk Pirelli ekibi pilotları şampiyonluğa taşıyan lastikleri pilotlardan gelen geri bildirim doğrultusunda geliştiriyor ve üretiyor. Motorsporlarında elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi standart lastiklerin üretimine aktarıyor olmak bizim için oldukça önemli” dedi.

ÇOK OKUNANLAR