YENİ MODELLER › Renault yeni küçük modeli KWID’i tanıttı

Renault yeni küçük modeli KWID’i tanıttı

25 Mayıs 2015 / 21:19 Marka tarafından global bir model olarak betimlenen otomobil Hindistan’da 4.700 $’dan başlayan fiyatlara sahip olacak

Renault yeni küçük modeli KWID’i tanıttı

Renault yeni küçük otomobili KWID’in üzerindeki örtüyü kaldırdı. Marka tarafından global bir model olacağı açıklanan yeni model, Fransız üreticinin Nissan ile birlikte geliştirdiği CMF-A platformu üzerinde yer alıyor. Aslında “Kayou” adına sahip olacağına inanılan otomobil, Renault’nun 2014’te tanıttığı farklı konseptin izinden giderek “KWID” adına kavuştuğu söylenirken, otomobilin hatchback gövdesi, plastik gövde korumaları ve 180 mm’lik yüksekliğiyle bir crossover’ı andırdığı da gözlerden kaçmıyor.

Fransız üreticiyi A-segmentinde temsil edecek olan otomobil 3.68 metre uzunluğa ve 1.58 metre genişliğe sahip. Otomobilin iç mekanında yer alan tanıdık yedi inçlik dokunmatik ekrana sahip infotainment sistemi ve dijital gösterge paneli fonksiyonelliği arttırırken, Renault KWID’in segmentindeki en büyük iç mekan ve bagaj hacmine sahip olduğunu iddia ediyor.

5-ileri manuel şanzıman ile eşlenmiş olan 0.8-litre hacimli motora sahip olan KWID’in “oldukça iyi yakıt tüketim değerine” sahip olacağı iddia edilirken, otomobilin Hindistan’da bu yılın ikinci yarısında 4.700 dolardan (yaklaşık 12.300 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı açıklanıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR