YENİ MODELLER › Renault Wind

Renault Wind

30 Ocak 2011 / 21:21 Renault'nun farklı tavanıyla dikkat çeken Wind modeli, markayı küçük roadster arenasına dahil ediyor

Renault Wind
Renault, en büyük rakibi Peugeot’nun 207 CC modeliyle lider olduğu küçük roadster sınıfına da giriş yaptı. Renault’nun ‘Coupe-Roadster’ olarak adlandırdığı Wind, markanın Twingo modelinin platformunu kullanan iki koltuklu ve katlanır metal tavanlı bir otomobil. Wind’in kendine has bir kabin içine ve daha üst Renault modellerinde bulunan donanımlara sahip olduğu belirtiliyor.

FARKLI BİR TAVAN MEKANİZMASINA SAHİP
Wind’in en büyük özelliği tavan sistemi. 12 saniye gibi çok kısa bir sürede açılabilen metal tavan, standart metal tavanlar gibi menteşeli sistem yerine ortadan bağlantılı mekanizma kullanıyor. Tavan, açılmaya başladıktan sonra 180 derecelik bir dönüşle arka taraftaki yerine giriyor. Bu sayede tavan açık ya da kapalıyken 270 litre olan bagaj hacmi değişmiyor. Wind, 3830 mm uzunluğunda bir otomobil. Bu rakam onun direkt olarak Mini Convertible ve Opel Tigra gibi otomobillere rakip olmasını sağlıyor. Wind’de Twingo GT’de kullanılan 100 bg gücündeki 1.2 lt’lik ve Twingo Renaultsport modelinden tanıdığımız 133 bg gücündeki 1.6 lt’lik motor seçeneklerine yer verilmiş. Bu araçta her ne kadar güçlü motorlar kullanılsa da Renaultsport ya da Gordini seçeneğinin henüz düşünülmediği belirtiliyor.

ÇOK OKUNANLAR