YENİ MODELLER › Renault Twingo, GT versiyonu ile daha eğlenceli…

Renault Twingo, GT versiyonu ile daha eğlenceli…

16 Haziran 2016 / 10:06 Fransız üretici 110 bg’lik Twingo GT modelini ortaya çıkarttı

Renault Twingo, GT versiyonu ile daha eğlenceli…

Renault, arkadan itişli küçük şehirli modeli Twingo’nun daha güçlü GT versiyonunun üzerindeki örtüyü kaldırdı. Renault Sport mühendisleri tarafından elden geçirilen yeni otomobilin arkasında yer alan 0.9-litre hacimli üç silindirli turbo benzinli motor artık 110 bg güç ve 170 Nm tork üretirken, Renault yetkilileri otomobilin manuel şanzımanının yeni dişliler sayesinde daha sportif bir sürüş vaat ettiğini açıklıyor.

Sahip olduğu ekstra güç ve tork sayesinde aynı motoru paylaştığı Smart ForTwo Brabus ile aynı güç ve tork değerlerine sahip olan yeni Renault Twingo GT’nin performans değerleri henüz açıklanmış değil, ancak standart Twingo’nun 10.8 sn’lik 0-100 km/s hızlanma süresi ve 165 km/s’lik maksimum hızı göz önünde bulundurulduğunda, yeni Twingo GT’nin Smart ForTwo Brabus’un 9.5 sn ve 165 km/s’lik performans değerlerine sahip olması oldukça olası görünüyor.

Otomobil için özel olarak geliştirilen 17 inçlik alaşım jantlar üzerinde yer alan yeni otomobilin ayrıca elden geçirilmiş şasiye, daha iyi süspansiyonlara, özel ESP kalibrasyonuna ve değişken oranlı direksiyona sahip olduğu açıklanırken, bu değişikliklerin otomobilin daha iyi yol tutuşu ve direksiyon tepkisine sahip olmasını sağlaması bekleniyor. Standart otomobile göre daha sportif bir gövde kitine sahip olan otomobilin sahip olduğu çift egzoz çıkışı otomobilin sportif kimliğini dışa vururken, yetkililer Twingo GT’nin daha alçak sürüş yüksekliğine sahip olduğunu da duyuruyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR