YENİ MODELLER › Renault Captur Concept

Renault Captur Concept

13 Şubat 2011 / 23:51 Renault'nun yeni konsept aracı Captur, Energy dCi olarak adlandırılan yeni bir motora sahip

Renault Captur Concept
Renault’nun yepyeni konsepti Captur, 4223 mm'lik uzunluğuyla küçük bir crossover görünümünde. Özellikle ön yüzü, geçen sene tanıtılan ateşli DeZir konseptiyle büyük benzerlik göstererek “M” formunu alıyor. Renault’nun geleceği hakkında ipuçları veren bu yeni tasarım anlayışı, kullanıcılarla duygusal bağ kurma niyetinde.

Yüksek cam çizgisi, şişkin çamurlukları ve 22 inçlik siyah jantlarıyla dolgun görünen Captur, önde kullanılan LED sistemi, büyük hava girişleri, küçük farları ve iri Renault amblemiyle haşarı ancak kibirli bir çocuğu andırıyor. Kapıları martı kanadı şeklinde açılan crossover'ın iç mekanı ise sadelikten yana, aynı zamanda sıcak ve davetkar. Koltuklar tıpkı bir hamak gibi!

Konseptin dikkate değer diğer bir özelliğiyse, Energy dCi olarak adlandırılan 160 bg gücündeki 1.6 litrelik çift turbolu dizel motoru oluyor. Çift kavramalı EDC şanzımanın desteğiyle otomobilin 0 dan 100 km/s hıza 8 saniyede ulaşabildiği açıklanıyor. Azami hızı 210 km/s olarak sınırlandırılan Captur’un  CO2 oranıysa sadece 99 gr/km olarak veriliyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR