SEKTÖREL › Renault Captur Cenevre'de tanıtıldı...

Renault Captur Cenevre'de tanıtıldı...

07 Mart 2013 / 01:39 Renault'nun küçük crossover modeli Captur, farklı sınıfların karakteristik özelliklerini tek bir gövdede sunmak niyetinde

Renault Captur Cenevre'de tanıtıldı...
Renault yeni şehir crossover'ı Captur’ü Cenevre’de tanıtıyor. Sürücülere MPV, SUV ve hatchback dünyasının en iyi özelliklerini bir arada sunmayı hedefleyen Captur, kullanışlılığı ön plana çıkaran özelliklere sahip. Günlük yaşamı kolaylaştırmayı amaçlayan akıllı çözümler arasında, kayar arka koltuk, çoklu kullanıma uygun bagaj zemini ve Media Nav ya da Renault R-Link multimedya sistemlerinin yanı sıra Easy Life çekmece tipi torpido gözü ve fermuarlı çıkartılabilir koltuk örtüleri bulunuyor.

4.12 metre uzunluğunda ve 1.77 metre genişliğinde bir gövdeye sahip olan Captur, 1.57 metrelik bir yüksekliğe sahip. Renault gamından hatırladığımız bir motor gamına sahip olan Captur'da benzinli seçenek olarak Energy TCE serisinden 90 ve 120 beygirlik üniteler sunulurken, bu ünitelerden güçlü olan versiyon EDC şanzımanla kombine ediliyor. Captur'ün dizel motor seçeneğindeyse EDC şanzıman opsiyonu da sunan 90 beygirlik Energy DCi motor görev yapıyor.

ÇOK OKUNANLAR