YENİ MODELLER › Range Rover Sport

Range Rover Sport

27 Mart 2013 / 23:02 Baştan aşağıya yenilenen Sport, tıpkı yeni Range Rover gibi daha hafif bir gövdeye sahip

Range Rover Sport
Yeni Range Rover Sport, New York Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. Markanın Evoque modeline benzer bir ön tasarıma kavuşan yeni Sport, yerini aldığı modelden 62 mm daha uzun bir gövdeye sahip. Bununla birlikte uzunluğu yeni Range Rover'dan hala 149 mm daha az. Dingil mesafesi selefinden 178 mm daha fazla olan yeni RR Sport, artık hem daha geniş bir kabin hem de elektrik kumandalı üçüncü koltuk sırası opsiyonu sunuyor.

Tıpkı yeni Range Rover gibi Range Rover Sport da yerini almaya hazırlandığı modelden daha hafif bir gövdeye sahip. V6 dizel motora sahip versiyonun 420 kg hafiflediği açıklanmakta. Bu, aerodinamik açıdan daha verimli olan tasarım ile birlikte daha verimli ve ekonomik bir SUV ortaya çıkarmış.

Yeni Range Sport, V6 ve V8 motorlarla yollara çıkacak. 292 bg gücünde 3-litrelik SDV6 turbodizel ve 510 beygirlik süperşarjlı 5-litre V8 ilk etapta sunulacak motorlar. Motor gamının önümüzdeki yıl 256 bg gücünde TDV6 ile 338 beygirlik 4.4 litre SDV8 turbodizeller ve turboşarjlı 2-litrelik benzinli bir motorla genişleyeceği açıklanıyor. 8-ileri ZF şanzımanın görev yapacağı Range Rover Sport'un çekiş sistemi de geliştirilmiş. Aracın ileride bir dizel-hibrit versiyonunun da olabileceği söylenmekte.

ÇOK OKUNANLAR