SEKTÖREL › PZero 25 yaşında!

PZero 25 yaşında!

03 Temmuz 2012 / 14:14 Pirelli'nin büyük ve güçlü otomobiller için geliştirdiği PZero serisi lastikleri 25'inci yılını kutluyor

PZero 25 yaşında!
Pirelli'nin dünyanın en güçlü süper otomobilleri için geliştirdiği PZero lastiklerinin 25. yıldönümü, Valencia’da koşulan Formula 1 Avrupa Grand Prix’inde gerçekleştirildi. Pirelli’nin ilk olarak 1987 yılında tanıttığı PZero, tüm dünyada daha büyük ve daha güçlü otomobillere olan talebin önemli bir yansıması.

PZero ailesi, 2007 yılında doğan ve dünyanın en prestijli otomobil üreticileri ile işbirlikleri sayesinde sürekli olarak gelişmeye devam eden PZero’nun ve süperspor otomobiller için geliştirilen Corsa’nın temellerine dayanıyor. PZero ailesi ağırlıklı olarak Pirelli’nin motorsporları alanındaki bilgi birikimi ve deneyimlerinden yararlanıyor. İlk olarak 1987 yılında tanıtılan Pirelli PZero Giallo, motorsporlarındaki deneyimlerden geliştirilen ilk otomobil lastiği olarak Ferrari F40’ın gücünü yollara en iyi şekilde aktarmak için geliştirilmişti. PZero ürün gamı düşük ve ultra düşük profilli yanak gibi artık standart haline gelen yenilikleri lastik ve otomobil sektörüne kazandırdı. Pirelli’nin ultra yüksek performanslı lastiklerinin en belirgin özelliği ıslak ve kuru zeminde kısalan fren mesafesi sayesinde yüksek güvenlik ve üstün yol tutuş özellikleriyle sürüş keyfi sunması.

Cinturato ve PZero, Pirelli’yi premium sınıfta en çok temsil eden ürünler olarak öne çıkıyor. Yüksek teknoloji ve kaliteye sahip ürünler talep eden müşterilerin beklentilerini karşılamak üzere çalışmalarını sürdüren Pirelli, 2015 yılında premium pazarında dünya lideri olmayı hedefliyor. Güvenlik artışı ve enerji tüketiminin azaltılması anlamına gelen sürdürülebilir mobilite, bir anlamda Pirelli’nin premium segment stratejisinin en önemli anahtarı konumunda. Bu ise İtalyan lastik devinin ham madde, lastik yapısı ve deseni üzerinde çalışması ve bu alanda önemli gelişmeler kaydetmesi zorunluluğunu beraberinde getiriyor.

ÇOK OKUNANLAR