SEKTÖREL › PSA Grubu yönetiminde yeniden yapılanma

PSA Grubu yönetiminde yeniden yapılanma

25 Kasım 2011 / 01:05 Jean-Philippe Imparato Avrupa Ticari Direktörü,Yves Moulin ise Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak atandı

PSA Grubu yönetiminde yeniden yapılanma
PSA Grubu'nda 1 Ocak 2012’den itibaren, Markalar Direktörlüğü’nün yeniden yapılanması çerçevesinde, yeni Avrupa Ticari Direktörlüğü’nün sorumluluğu Jean-Philippe Imparato’ya ve Türkiye’nin de bu yapılanma çerçevesinden içerisinde yer alacağı yeni Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü’nün sorumluluğu ise Yves Moulin’e verildi. PSA Grubu'nun öncelikleri arasında yer alan globalleşme stratejisi kapsamında gelişmekte olan uluslararası pazarlar büyük önem arz ediyor. Türkiye de gelişme potansiyeli doğrultusunda 1 Ocak 2012 itibariyle Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü’ne bağlı olarak faaliyet göstermeye başlayacak.

Imparato ve Moulin, PSA Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Markalar Genel Müdürü Jean-Marc Gales’e bağlı olarak, kendi faaliyet alanlarında her iki Marka için ticari ve ekonomik performanslarının gerçekleştirilmesi ve Peugeot ile Citroën Markaları tarafından tasarlanan geliştirme ve gamda yükseliş stratejisinin hayata geçirilmesi görevlerinden sorumlu olacaklar.

Peugeot ve Citroën Direktörleri’nin doğrudan Jean-Philippe Imparato’ya bağlı olacağı Fransa dışında, her Avrupa ülkesinde bir Markalar Genel Müdürü atanacak. Onun yetkisi altında, ülkedeki Peugeot Şirketi’nin Genel Müdürü ile Citroën Şirketi’nin Genel Müdürü, markalarının satışlarını ve bayi ağını yönlendirecek ve geliştirecekler.

Bu atamalar öncelikli olarak iki amacı hedefleyen bir Markalar Direktörlüğü’nün yeniden organizasyonu çerçevesinde yer alıyor :
- Dünya çapında strateji ve Marka kimliği uygulamalarının güçlendirilmesi,
- Avrupa’daki ticari operasyonların sadeleştirilmesi ve daha etkin kılınması.

Bu kapsamda, Vincent Rambaud ve Frédéric Banzet, Jean-Marc Gales’e bağlı olarak sırasıyla Peugeot Markası Genel Müdürü ve Citroën Markası Genel Müdürü pozisyonlarını korudular. Görevleri kendi markaları ile ilgili Ürün sorumluluğunun direk kendilerine verilmesi ile daha da güçlendirildi.Peugeot ve Citroën markalarının bayi ağının dağıtım ve animasyon yapısı ise değişmedi.

ÇOK OKUNANLAR