SEKTÖREL › Premium'da Pirelli üstünlüğü

Premium'da Pirelli üstünlüğü

18 Ocak 2013 / 22:35 Pirelli, toplamda 1200'den fazla prestijli otomobilde orijinal ekipman olarak homologe edildi

Premium'da Pirelli üstünlüğü
Pirelli, toplamda 1200’den fazla prestijli otomobilde orijinal ekipman olarak homologe edilerek premium segment liderliği yolunda emin adımlarla ilerlediğini gözler önüne seriyor. Pirelli'nin PZero lastikleri 600, Cinturato lastikleri 150, 4x4 lastiği Scorpion ailesi ise 100’den fazla orijinal ekipman işaretine sahip. Aston Martin, Lamborghini, Porsche, Audi, Lotus, Mercedes AMG, Volkswagen, Jaguar, Bentley gibi üreticiler, Pirelli’yi tecih eden markalar arasında yer alıyor.

Bir lastik firmasının en önemli hedeflerinden biri ürünlerinin Orijinal Ekipman (OE) Üreticisi işareti taşıması ile birlikte; bu işaretleri elde etmek, lastik firmasının yıllar süren araştırma geliştirme sürecinin ödülünü alması anlamına geliyor. Homologasyonu elde etmiş olan lastiğin, araç modeline en iyi performans, ıslak yolda en güvenli sürüş, dengeli hakimiyet ve aynı zamanda mükemmel konfor ve düşük gürültü seviyesini garanti eden lastik anlamına geldiği açıklanıyor.

OE işaretli lastikler, lastik yanağında bulunan araç üreticisine özgü işaretten tanınabilirken, bu işaretler lastik üreticisinin, lastiği araç üreticisi ile beraber geliştirdikten sonra ürettiğini gösteriyor.

ÇOK OKUNANLAR