SEKTÖREL › Portofino ilk Türk sahibine teslim edildi

Portofino ilk Türk sahibine teslim edildi

10 Mayıs 2018 / 00:55 Ferrari Portofino ülkemizde 541.525 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunuldu...

Portofino ilk Türk sahibine teslim edildi

Ferrari’nin geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirdiği, yeni ‘hardtop’ tavanlı V8 GT modeli Portofino Türkiye’de satışa sunuldu. İsmini İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Portofino’dan alan model, katlanabilir tavanı, geniş bagaj hacmi ve cömert yaşam alanı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

3.9 litrelik çift turbolu V8 motora sahip olan Portofino 600 bg güç ve 780 Nm tork üretiyor. Yeni şasisi ile California’dan daha hafif olduğu belirtilen otomobilin 0-100 km/s süresi 3.5 sn olarak veriliyor. Otomobilin maksimum hızı ise 320 km/s.

Ferrari’nin diğer modellerinden bildiğimiz E-Diff 3 elektronik diferansiyele yer verilen Portofino aynı zamanda elektrikli direksiyon kullanan ilk Ferrari GT modeli. Önden motorlu bir Ferrari modelinde ilk kez E-diff 3 elektronik diferansiyel sistemi, F1-Trac çekiş kontrol sistemi ile birlikte tasarlanmış.

Ülkemizde 541.525 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Ferrari Portofino modelinden, 2018 yılı için 5 adetlik bir kota belirlediklerini ifade eden Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Portofino için belirlenen 5 adetlik kotanın satışını araçlar gelmeden gerçekleştirdik. İlk teslimatını bu ay gerçekleştireceğimiz Ferrari Portofino modellerimizin tamamını Kasım ayına kadar müşterilerimize teslim etmeye devam edeceğiz” bilgisini verdi. 

ÇOK OKUNANLAR