SEKTÖREL › Porsche'den Pirelli'ye ödül!

Porsche'den Pirelli'ye ödül!

31 Temmuz 2012 / 15:27 Dünyanın önde gelen spor otomobil markası Porsche, Pirelli'yi '2011 Yılının En İyi Tedarikçisi' seçti.

Porsche'den Pirelli'ye ödül!
Pirelli almış olduğu ödüllerle özellikle Premium ve yüksek performans segmentindeki başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. Pirelli, Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilen ödül töreninde Porsche tarafından “2011 Yılının En İyi Tedarikçisi” seçildi. Pirelli, Porsche’nin 2011 yılı tedarikçilerini ödüllendirdiği listede orijinal ekipman kategorisinde ilk sırada yer aldı. Porsche ile birlikte gerçekleştirdiği işbirliğiyle Carrera ve Boxster gibi modellerin orijinal ekipman lastik tedarikçisi olan Pirelli, daha önce de Güney Amerika’da Toyota tarafından en iyi tedarikçi seçilmişti. Marka ayrıca J.D. Power and Associates firmasının lastik sektörüne yönelik yapmış olduğu “2012 Orijinal Ekipman Müşteri Memnuniyeti Araştırması”nda da yüksek performans segmentinin lideri olmuştu.

Özellikle esnek üretim teknolojileriyle en prestijli otomobil üreticilerinin araçlarına özel lastikler geliştirmesiyle farkını ortaya koyan Pirelli’nin CTO’su (Chief Tehnical Officer) Maurizio Boiocchi konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Aldığımız bu ödülden dolayı mutluyuz ve Porsche’nin bizi en iyi tedarikçi seçmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Bu ödül bizim için büyük bir motivasyon niteliği taşıyor ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlerken bizleri cesaretlendiriyor. 2015 yılına kadar premium segmentte lider lastik üreticisi olmayı hedefliyoruz” dedi.

ÇOK OKUNANLAR