SEKTÖREL › Porsche satışlarında artış...

Porsche satışlarında artış...

07 Ağustos 2017 / 12:00 Porsche başarılı performansını 2017 yılının ilk yarısında da devam ettirdi

Porsche satışlarında artış...

Porsche AG, 2017 yılının ilk yarısında faaliyet sonuçlarını açıkladı. Gelirlerini, satışlarını ve çalışan sayısını artıran markanın yılın ilk altı ayındaki faaliyet sonuçları, yüzde 16 artışla 2,1 milyar Euro’ya yükseldi. Gelirleri yüzde 8 artarak 11,8 milyar Euro’ya ulaşan şirketin, önceki altı ayda yüzde 16,8 seviyesinde kaydedilen kâr marjı ise yüzde 18,1'e yükseldi. Otomobil satışları yüzde 7 artışla 126.497'ye ulaşan Porsche'nin çalışan sayısı da yüzde 12 artarak 29.280'e çıktı.

Porsche AG İcra Kurulu Başkanı Oliver Blume, konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: "Elde ettiğimiz güçlü finansal sonuçlar, gelecek için sağlam bir temel oluşturuyor. Porsche, bugün yeni 911 GTS, 911 GT3, 911 Turbo S Exclusive ve 911 GT2 RS'i de içeren safkan ve tutkulu spor otomobil yelpazesinin yanı sıra, elektrikli hibrit ve tümüyle elektrikli otomobilleri kapsayan geleceğin teknolojilerine de yatırım yapıyor.”

Mission E’ye 1 milyar Euro yatırım

Porsche AG İcra Kurulu Başkan Vekili Finans ve BT İcra Kurulu Üyesi Lutz Meschke ise, elde edilen başarılı sonuçların temelinde, şirketin uzun vadeli kur sabitleme stratejisi ve iyi optimize edilen bir maliyet yapısı sağlayan verimli organizasyonu olduğunu belirtti. Meschke, Porsche'nin tümüyle elektrikli ilk spor arabasını geliştirmek için kayda değer bir yatırım yaptığını söyledi. Porsche, yaklaşık 1 milyar Euro değerinde yatırım yaptığı Mission E ile 1200'den fazla yeni istihdam yaratacak. Meschke'ye göre, şirketin bu ölçüde büyük bir yatırımı yönetirken aynı zamanda hasılatını da yüksek düzeyde tutması son derece zorlu bir çabanın ürünü.

ÇOK OKUNANLAR