YENİ MODELLER › Porsche Panamera S Hybrid

Porsche Panamera S Hybrid

19 Şubat 2011 / 03:32 Dört Kapılı Porsche, hibrid teknolojisiyle düşük emisyon değerlerine ulaşırken performansı da elden bırakmıyor

Porsche Panamera S Hybrid
Son zamanların modası hibrid teknolojisine, Panamera da uydu. Çevreci otomobilin dış görünümünde herhangi bir değişikliğe rastlanılmazken, düşük yuvarlanma dirençli lastikler Michelin tarafından geliştirilmiş.

Otomobilde  3.0 litrelik V6 motora görev yer verilmiş. Benzinle çalışan bu motor  333 bg güç üretirken, Cayenne Hybrid'den alınan elektrik motoruysa 47 bg güce sahip. Panamera bu haliyle 0'dan 100 km/s hıza ulaşmak için 6 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Aracın CO2 salımıysa 159 g/km olarak açıklanmakta. Bu değer neredeyse sıradan bir 1.6 benzinli motorun CO2 değeriyle aynı.

Elektrikli motor tek başına, Panamera'yı 85 km/s hıza çıkarabilecek kapasiteye sahipken, marş ve jeneratör görevi de görüyor. Otomobilde kullanılan 8 ileri Tiptronik S şanzıman da Cayenne'den tanıdık bir diğer detay olarak göze çarpıyor. Panamera Hybrid'in gösterge paneline elektrik motoru hakkında bilgiler veren yeni bir gösterge de eklenmiş.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR