MOTORSPORLARI › Porsche Le Mans kostümlerini gösterdi

Porsche Le Mans kostümlerini gösterdi

26 Mayıs 2015 / 23:54 Alman üretici Le Mans prototiplerinin kostümleriyle geçmişine göz kırpacak

Porsche Le Mans kostümlerini gösterdi

Porsche, bu yılın Le Mans 24 Saat yarışında yarışacak olan 919 Hybrid LMP1 yarış otomobillerini yeni kostümleri ile birlikte tanıttı. Timo Bernhard, Brendon Hartley ve Mark Webber pilotajında olacak olan 17 numaralı otomobil kırmızı kostümüyle bu efsanevi yarışı 1970 yılında kazanan 917 KH’ye göndermede bulunacak. Marc Lieb, Romain Dumas ve Neel Jani kontrolünde olacak olan 18 numaralı otomobil ise siyah kostümü ile 2013’te Nürburgring Nordschleife’de 6 dakika 57 saniyelik tur zamanıyla rekor kıran Porsche 918 Spyder’ı anımsatacak.

19 numaralı otomobil ise Porsche’nin 919 Hybrid ile WEC’ye geri dönüşünden beri sahip olduğu siyah-beyaz kostüme sahip olmaya devam edecek. Earl Bamber, Nico Hülkenberg ve Nick Tandy ise 24 saatlik yarışta değişmeli olarak otomobilin koltuğuna oturacak.

Porsche yarış otomobillerinin sahip olduğu kostümlerin marka için önemini, “Bir yarış otomobilinin kostümü kendine has bir bilim. Bu kostüm otomobilin tasarımını ve proporsiyonlarını ön plana çıkarmalı, tasarım sırlarını gizlemeli ve aynı zamanda otomobilin yüksek hızlarda güzel görünmesini sağlamalı.” sözleriyle açıklıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR