YENİ MODELLER › Porsche Boxster S Black Edition

Porsche Boxster S Black Edition

08 Şubat 2011 / 23:55 Porsche, sadece 987 adet üretilecek olan özel 'Boxster S Black Edition' serisini tanıttı

Porsche Boxster S Black Edition
Kısıtlı sayıda üretilecek olan Boxster S Black Edition serisinde siyah renk, otomobilin her noktasına işlenirken, performans değerlerinde de gelişmeler kaydedilmiş.
Boxster S'te kullanılan 3.4 litrelik 6 silindirli motor 6400 d/d'de 310 bg güç üretirken, Black Edition versiyonunda 7200 d/d 'de 320 bg ve 4750 d/d'de 370 Nm tork değerleri sunuyor.

Yakıt tüketimi kaygıları nedeniyle Boxster S'ten sadece 0.1 saniye daha hızlı olan Black Edition, 0'dan 100 kilometre hıza ‘Launch Control’ ile 4.9 saniyede çıkıyor.

Bunun yanısıra otomobilde birçok kozmetik dokunuşa yer veren  Porsche, otomobilin her köşesini adeta siyaha boyamış. Siyah çift çıkışlı egzoz, siyah 'Boxster S' ibaresi, tente üzerinde ve kapı eşiklerinde 'Black Edition' işlemeleri, siyah takla barları, siyah yan hava girişleri, kokpit içi siyah kaplamalar ve torpido üzerinde otomobilin seri numarasını gösteren plakalar bu Porsche'yi farklı kılan detaylar arasında. Ayrıca 19 inçlik siyah renkli alüminyum alaşımlı jantlarla da otomobilin ağırlığı azaltılırken, tasarım ve renk bütünlüğü de sağlanmış.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR