GÜNDEM › Porsche, 911 GT3’leri geri çağırdı

Porsche, 911 GT3’leri geri çağırdı

19 Mart 2014 / 11:53 991 şasi kodlu bütün GT3’lerin motorları yangın riski sebebiyle değiştirilecek

Porsche, 911 GT3’leri geri çağırdı

Porsche şimdiye kadar sattığı 785 adet 991 şasi kodlu 911 GT3’ü motorda yangın çıkma riski sebebiyle geri çağırdı. Geçtiğimiz haftalarda Avrupa’da bulunan iki adet GT3’ün motorunun yanması sonucunda öncelikle otomobil sahiplerini araçlarını kullanmamaları konusunda uyaran Alman üretici, yaptığı araştırma sonucunda bu yangınların piston kolu bağlama elemanlarındaki bir problem sonucunda ortaya çıktığını açıkladı.

Merkezi Stuttgart’ta bulunan markanın temsilcisi Nick Twork’un yaptığı açıklamaya göre Avrupa’da yaşanan GT3 yangınlarının sebebi piston kolu bağlama elemanlarındaki problemin motor bloğunu çatlatması ve yağı sıcak egzoz sisteminin üzerine akıtması. Bu sorunu çözmek amacıyla Porsche 785 otomobilin tamamının geri çağırarak motorunu değiştirecek.

Porsche servislerinde motorun değiştirilmesi normal şartlarda bir gün sürüyor. Ancak bu işlemin başlayabilmesi için Porsche’nin öncelikle elden geçirilmiş yeni motorları servislere teslim etmesi gerekiyor. Twork motorların üretilmesinin ne kadar süreceğini söylememiş olsa bile, Alman üreticinin “sorunun en kısa sürede çözülmesi için elinden geleni yapacağını” açıkladı.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR