SEKTÖREL › Pirelli'den lüks SUV'lere özel kış lastiği...

Pirelli'den lüks SUV'lere özel kış lastiği...

05 Kasım 2012 / 23:39 Pirelli'nin yeni kış lastiği Scorpion Winter, lüks SUV'ler ve crossover modelleri için geliştirilmiş

Pirelli'den lüks SUV'lere özel kış lastiği...
Pirelli’nin yüksek performanslı SUV ( 4x4) ve crossover araçlar için geliştirilen yeni Scorpion Winter kış lastikleri Eylül ayı itibariyle satışa sunuldu. Orta ve Kuzey Avrupa ülkelerinin sert kış iklimine uygun olarak tasarlanan Scorpion Winter, Pirelli mühendisleri tarafından zorlu kış koşullarında üstün güvenlik, yol tutuş ve sürüş keyfi sunmak üzere özel olarak geliştirilmiş.

Pirelli’nin Formula 1’deki deneyimlerinden yararlanılarak geliştirilen Scorpion Winter, yenilikçi bileşenleri, tasarımı ve entegre üretim süreci ile ayrıca dikkat çekiyor. Bu da Scorpion Winter’ı AMG, Audi, BMW, Land Rover, Mercedes, Porsche, Volkswagen ve Volvo gibi dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin kış lastiği tercihi olmasını sağlıyor. Pirelli’nin tüm premium ürünlerinde olduğu gibi Scorpion Winter lastikleri de özellikle Porsche ve Volkswagen gibi önemli otomobil üreticileri ile işbirliğinde geliştirilmiş.

Rakamlarla Scorpion Winter:
Scorpion Winter’ın sunduğı önemli güvenlik kriterleri: çekiş gücü, fren mesafesi, viraj alma kabiliyeti ve artırılmış yol tutuştan oluşturuyor. Kar üzerindeki 50-0 km/s fren mesafesini yüzde 10 düşürdüğü açıklanan Scorpion Winter’ın aynı yüzeyde gerçekleştirilen 10-40 km/s ara hızlanmadaki çekişi de yüzde 9 iyileştirdiği belirtiliyor. Yapılan testlerde yeni lastiğin ıslak zemindeki 80-0 km/s fren mesafesini 2.5 metre, 100-0 km/s fren mesafesiniyse 1.7 metre düşürdüğü belirlenmiş. Pirelli Scorpion Winter’ın azaltılmış dönme direnci ile yüzde 4 daha düşük yakıt tüketimi, daha az iç ve dış ses ve daha uzun ömrü garanti ettiği de verilen bilgiler arasında.

16 ile 21 inç aralığında değişen ölçülerde üretilen Scorpion Winter'ın ‘run flat’ versiyonu da bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR