MOTORSPORLARI › Pirelli lastikleri Citroen Racing Trophy'de

Pirelli lastikleri Citroen Racing Trophy'de

03 Şubat 2011 / 00:07 Pirelli 2011 yılında 10 ülkede koşulacak olan Citroen Racing Trophy'nin resmi lastik tedarikçisi oldu

Pirelli lastikleri Citroen Racing Trophy'de

Tüm ralli lastiklerinin üretimini Türkiye'deki İzmit fabrikasında gerçekleştiren Pirelli, tek marka ralli şampiyonası olan Citroen Racing Trophy ile yapmış olduğu anlaşmayla üç yıl süreyle şampiyonaya asfalt ve toprak zemin olmak üzere iki farklı tip ralli lastiği sağlayacak. Pirelli'nin lastik tedarikçisi olduğu üç yıl boyunca, 17 inç jant ölçüsüne sahip asfalt ralli lastikleri ve 15 inç jant ölçüsüne sahip toprak ralli lastikleri DS3 R3 ve R2 yarış otomobillerinde kullanılacak. Asfalt için kullanıma sunulan RX ve RE lastiklerde ise 16 inç jant ölçüsü tercih edilecek. 

Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İrlanda, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, İsviçre ve İngiltere olmak üzere toplam 10 ülkede koşulacak olan Citoren Racing Trophy, Pirelli teknolojisine sahip lastiklerle 2011 yılında toplam 100 kadar yarıştan oluşan bir sezona imza atacak. Böylesine önemli bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Pirelli Motorsporları Direktörü Paul Hembery, 'Pirelli olarak Citroen ile motorsporları arenasında işbirliği yapıyor olmaktan onur duyuyoruz. Ralli, Pirelli'nin motorsporları felsefesinde çok özel bir yere sahip. Bu projeyle yarının şampiyonlarını başarıya giden yolda destekliyor olacağız ve lastiklerimizin performansını bir tek marka şampiyonası içerisinde farklı yol şartlarında görme şansımız olacak' dedi.

ÇOK OKUNANLAR