SEKTÖREL › Peugeot'nun 1.2 PureTech motoru bir kez daha ödüllendi...

Peugeot'nun 1.2 PureTech motoru bir kez daha ödüllendi...

02 Temmuz 2017 / 10:53 PSA Grubu’nun 1,2 litre hacimli 3-silindirli Turbo PureTech benzinli motoru bir kez daha “Yılın Motoru” seçildi

Peugeot'nun 1.2 PureTech motoru bir kez daha ödüllendi...

PSA Grubu’nun 1.2 litrelik 3-silindirli Turbo PureTech benzinli motoru 1.0-1.4 litre kategorisinde “2017 Yılın Motoru” ödülüne layık görüldü. 1.2 Turbo PureTech motor böylece üç yıl üst üste ‘Yılın Motoru’ seçilmiş oldu. PSA Grubu, en iyi hacim küçültme örneklerinden biri olan 1.2 litrelik 3-silindirli Turbo PureTech benzinli motorunu 2014 yılında üretim programına dahil etti. Fransa’nın kuzeyindeki Douvrin kentinde bulunan Française de Mécanique ve Çin’deki Xiang Yang fabrikalarında üretilen motordan 2014 yılından bu yana yaklaşık 850.000 adet üretildi. Artan talebi karşılamak üzere Fransa’daki ikinci tesis olan Tremery Fabrikası’nın da 2017’nin sonunda devreye girmesiyle toplam yıllık üretim kapasitesi 2019 yılına kadar 1 milyon adedin üzerine çıkacak.

Ödül töreninde konuşan PSA Grubu Motor, Aktarma Organları ve Şasi Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Chapelle: “Bu ödül benzinli motorlarımızın kalitesini ve yüksek performansını teyit ediyor. İçten yanmalı motorlarımızı geliştirmeye ve optimize etmeye devam ediyoruz. Böylece daha verimli ve daha çevre dostu hale gelecekler” dedi.

ÇOK OKUNANLAR