SEKTÖREL › Peugeot'dan gövde gösterisi...

Peugeot'dan gövde gösterisi...

02 Ekim 2012 / 02:12 Peugeot, Paris fuarında en fazla yenilik sergileyen marka olarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor

Peugeot'dan gövde gösterisi...
Peugeot, Paris Otomobil Fuarı'nda sergilediği yenilikleri ve konseptleriyle tam bir gövde gösterisi yapıyor. Fuarın basın gününde yeni sedan modeli 301'i gün ışığına çıkaran marka, ayrıca makyajlı RCZ modelini ve 260 beygirlik RCZ-R konseptini de fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Peugeot, Paris'te yeni 208 modelinin farklı versiyonlarını da gün ışığına çıkardı. 208 XY'de özel bir tarz yataran marka, 200 bg gücünde 1.6 THP motora sahip olan 208 GTi ile performans tutkunlarına odaklanırken, 208 R5 ile de ralli parkurlarının tozunu atmak istediğinin sinyallerini veriyor.

Peugeot'nun standında yer alan 2008 ve Onyx konseptleri de fuarın en dikkat çekici otomobilleri arasındaydı. Onyx, geleceğin süpersporlarına ışık tutarken, 2008 ise markanın yakın gelecekteki küçük SUV modelinin ilk gösterimi niteliğinde.

Yenilikler ve konseptlerle dolu Peugeot standının açılış toplantısı markanın yeni Uluslararası Genel Müdürü Maxime Picat, Ürün Direktörü Xavier Peugeot ve Tasarım Direktörü Gilles Vidal’in katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat: “İçinde bulunduğumuz zor dönemde çok önemli sınav ve hedefler bizi bekliyor ve Paris Otomobil Fuarı başlattığımız atağın kanıtlarını ortaya koymamız için eşsiz bir fırsat oluşturuyor. Biz bu atağı 2012 yılında 208 ile başlattık. Ve 208 iyi gidiyor! Lansmanından bu yana 120.000’den fazla sipariş ile şimdiden başarılı oldu. Ağustos ayında Fransa’da en çok satılan model, geçen ay Avrupa’da en çok satılan 3. Model oldu. Alınan ilk sonuçlar mükemmel, ve inanıyoruz ki alacağımız yeni sonuçlar da en kısa sürede 208’in bütün potansiyelini ortaya koyacaktır.

Halen sürdürdüğümüz stratejimizi 2 temel eksene dayanıyor: Bir yandan, gamda yükseliş, ve öte yandan uluslararası büyüme. Gamda yükseliş stratejimiz meyvelerini verdi, bugün itibariyle sattığımız araçların %20’si Premium sınıfa dahil, bu da 2011’e göre 1 puan artış demek oluyor. İkinci stratejik eksenimiz ise uluslararası büyüme. Bugün Paris’te küreselleşme stratejimize destek olacak 2 önemli ürün tanıtıyoruz. Yeni pazarları fethe çıkan, yeni sedanımız Peugeot 301 bunlardan ilki. İkinci uluslararası kozumuz ise 2008 Concept. Bu aracımız,hem Avrupa’da hem de Çin’de ve Latin Amerika’da müşterilerin beklentilerin karşılayan bir şehir SUV’u olacak.

Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımın yaptığımız bütün modeller müşterilerimize verdiğimiz sözün, Motion & Emotion sloganımızın, bu benzersiz işlevsellik ve heyecan birlikteliğinin birer kanıtını oluşturuyor. Son günlerde Peugeot’dan çok konuşuluyor oldu, çünkü mevcut koşullarda dahi biz her zamankinden daha çok ataktayız.”
dedi.

ÇOK OKUNANLAR