SEKTÖREL › Peugeot'da yeni yapılanma

Peugeot'da yeni yapılanma

31 Ocak 2011 / 20:59 Peugeot'nun uluslararası satış ve pazarlama organizasyonu yeniden yapılandırıldı. Genel Müdür Vincent Rambaud oldu

Peugeot'da yeni yapılanma

Peugeot'nun Genel Müdürlüğü görevini 2 Nisan 2010'dan itibaren Vincent Rambaud üstlendi. PSA Markalar Bölüm Başkanı Jean-Marc Gales'e bağlı olarak görev yapan Rambaud daha önce, PSA Grubu'nun Güney Amerika Bölge Direktörlüğü görevini yürütüyordu. Peugeot'nun satış ve pazarlama organizasyonu da, şirketin 2015 yılına kadar belirlediği üç temel hedefine ulaşmasına olanak vermek üzere değiştiriliyor. Bu 3 hedef, dünya markalar sıralamasında 3 basamak yükselmek; Peugeot'nun tasarım konusunda referans marka olması ve ulaşım hizmetlerinde liderlik. 2 Nisan 2010 tarihinde Peugeot'nun satış, pazarlama ve ticari faaliyetleri Genel Müdürlük bünyesinde dört direktörlük altında toplandı.

Bu direktörlüklerse şöyle;

1. Olivier Veyrier'nin sorumluluğundaki Fransa Direktörlüğü.

2. Olivier Dardart'ın sorumluluğundaki Almanya, İngiltere, İrlanda, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg, Baltık ülkeleri, İskandinav ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerini kapsayan Kuzey Avrupa Direktörlüğü.

3. Rafael Prieto'nun sorumluluğundaki İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs, Malta ve Türkiye'yi kapsayan Güney Avrupa Direktörlüğü.

4. Jean-Philippe Imparato'nun sorumluluğundaki öncelikli gelişme bölgeleri (Güney Amerika, Çin, Rusya) ile markanın operasyonel faaliyet gösterdiği tüm diğer pazarları (Afrika, Asya-Pasifik, Orta-Doğu ...) kapsayan Uluslararası Direktörlük.

ÇOK OKUNANLAR