YENİ MODELLER › Peugeot RCZ R’a Bimota dokunuşu...

Peugeot RCZ R’a Bimota dokunuşu...

28 Ocak 2015 / 22:24 Fransız üreticinin İtalyan motosiklet üreticisi ile birlikte ortaya çıkardığı otomobil 304 bg güç üretiyor

Peugeot RCZ R’a Bimota dokunuşu...

Peugeot ve İtalyan motosiklet üreticisi Bimota RCZ R Bimota özel versiyonu için bir araya geldi ve otomobili İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenen Motosiklet Fuarı’nda tanıttı. PB104 kod adı ile de anılan otomobilin kod adındaki “PB” Peugeot ve Bimota’yı, “1” projenin ilk proje oluiunu ve “04” dört tekerleği temsil ediyor.

Özel versiyonun dış tasarımı Bimota’nın kendine has üç renkli yarış kostümü ve siyah beş kollu jantları ile dikkat çekiyor. Otomobilin kabininde ise Alcantara döşemeli ve kırmızı detaylı döşemeler yer alıyor. PB104’ün arka koltukları yerini iki kask için ayrı bölmeleri bulunan deri kaplı bir kutuya bırakırken, bu kutunun yanı sıra otomobilde iki GoPro kamera ve 7 inçlik ekranı ile TomTom Bridge infotainment sisemi yer alıyor.

Peugeot RCZ R Bimote özel versiyonunun kaputunun altında yer alan 1.6-litre hacimli THP turbo benzinli motorun gücü turbo için yerleştirilen blow-off valfi, yeni egzoz sistemi ve yeniden programlanan ECU sayesinde 273 bg’den 305 bg’ye çıkmış. Otomobilin fren sistemi yeni dört pistonlu 380 mm’lik ön frenler ile elden geçirilirken, yükseklik 10 mm alçaltılmış.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR