SEKTÖREL › Peugeot 508 Türkiye'de

Peugeot 508 Türkiye'de

17 Mart 2011 / 19:52 Peugeot markasının orta üst segmentteki yeni aracı 508, Peugeot bayilerindeki yerini aldı

Peugeot 508 Türkiye'de
Peugeot 508, Türkiye’deki tüm Peugeot bayilerinde eş zamanlı olarak yapılan tanıtımlarla 15 Mart tarihinde 53.000 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatları ile satışa sunuldu. Sedan ve SW olmak üzere iki farklı gövde tipiyle sunulan yeni Peugeot 508’in zengin motor seçenekleri Euro 5 normlarına uyum gösteriyor. Otomobilin HDi FAP dizel motor gamı; 1.6 HDi 112 bg, 1.6 e-HDi 112 bg Auto6R, 2.0 HDi 163 bg (otomatik) ve 2.2 HDi 204 bg (otomatik) seçeneklerinden; benzinli motor gamıysa 1.6 VTi 120 bg Auto6R, 1.6 THP 156 bg (manuel ve otomatik) seçeneklerinden oluşuyor. Marka içinde e-HDi teknolojisi ile yeni nesil STOP&START sisteminin ilk kez kullanıldığı model olan 508, Access, Active, Allure ve GT olmak üzere 4 farklı ekipman seviyesi ile sunuluyor.

Access
donanım seviyesinde ön, yan, perde hava yastıkları, arka park sensörü, 16” alüminyum alaşım jantlar, ESP, EBD, AFU, Hill Assist hız sınırlama/sabitleme sistemi, elektrikli ön ve arka camlar, çift bölgeli otomatik klima, ön sis farları, direksiyondan kumanda edilebilen Radyo-CD-MP3 çalar, Bluetooth telefon kiti, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı ve çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi standart olarak sunulurken yağmur sensörlü otomatik silecekler, otomatik yanan farlar ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynasından oluşan Görüş Paketi ile 17” alüminyum jantlar opsiyonel olarak alınabiliyor.

Active donanım seviyesinde Access’e ilave olarak ön ve arka park sensörü, elektrikli katlanan yan aynalar, Görüş Paketi, elektrikli koltuklar ve 17” alüminyum alaşım jantlar (Sadece SW’da) standart olarak yer alıyor. Head up ekranı, Sunroof, dört bölgeli otomatik klima, Navigasyon, yarı deri elektrikli ön koltuklar ve 17” alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Allure ekipman seviyesinde Active’e ek olarak park mesafe ölçüm sistemi, elektronik park freni, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, Head up ekranı, deri koltuklar, dört bölgeli otomatik klima, akıllı ışık sistemli Xenon farlar, 17” alüminyum alaşım jantlar standart olarak bulunurken, Sunroof, Navigasyon, ısıtmalı ön koltuklar, Güvenlik Paketi ve 18” alüminyum alaşımlı jantlar opsiyonel ekipmanlar olarak dikkat çekiyor.

508 ürün gamının en üst ekipman seviyesi olan ve 2.2 HDi  motor seçeneği ile sunulan GT versiyonundaysa Allure’e ilave olarak 18” alüminyum alaşım jantlar, yarı deri koltuklar, ısıtmalı ön koltuklar ve ayarlanabilir baldır desteği standart, sunroof ve 19” alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR