YENİ MODELLER › Peugeot 308 (makyaj)

Peugeot 308 (makyaj)

10 Şubat 2011 / 00:31 Peugeot'nun kompakt sınıf modeli 308, yenilenmiş rakiplerinin arasından makyajlı haliyle sıyrılmaya çalışacak

Peugeot 308 (makyaj)
Sportif kimliğiyle farklılaşan Peugeot, C segmentinde yer alan 308 modelini markanın geçmişine sadık kalacak şekilde makyajladı. Otomobilin farları selefine oranla daha küçük görünürken, zemininde siyah renk kullanılmış. Ayrıca tamponlara entegre edilen LED teknolojisine sahip gündüz farları da günümüz trendini yakalıyor. V şeklindeki köpek balığı burnunu andıran sivri tampon yapısının yerini daha yumuşak hatlar alırken, radyatör ızgarasında piyano siyahı kaplamalar kullanılmış. Arka bölümdeki en büyük yenilikse bagaj kapağı üzerinde bulunan krom çıta.

Euro 5 normlarına uygun 112 beygir gücündeki 'e-HDİ FAP' motorlarda son  nesil  'stop&start' fonksiyonu da sunulacak. Bu sistem sayesinde otomobilin özellikle şehir içi trafiğinde %15 daha az yakıt tüketmesi hedefleniyor. Sistemin sesli veya titreşimli çalışmadığı belirtiliyor. Yakıt tüketimini düşürmek için ayrıca makyajlı 308'in ağırlığı 25 kg azaltılmış ve düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler seçilmiş.

Sadece hatchback değil, CC ve station wagon gövde tipleri de makyajlanan 308, Cenevre Otomobil Fuarı'nda kendisine yer bulacak. Avrupa'da Nisan ayından itibaren makyajlı haliyle yollarda boy göstermesi bekleniyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR