SEKTÖREL › Peugeot 3008'de yenilikler var

Peugeot 3008'de yenilikler var

02 Şubat 2011 / 22:07 Peugeot'nun crossover modeli 3008, 2010 yılının son ayından beri bazı önemli yeniliklerle sunuluyor

Peugeot 3008'de yenilikler var

Yepyeni donanım seviyeleri ve Euro5 normlarına uygun yeni motor seçenekleriyle dikkat çeken 3008'de bugüne kadar opsiyonel olan birçok donanım artık standart. Active, Allure ve Feline donanım seviyeleriyle sunulan 3008'in tüm versiyonlarında; ESP, yokuş yardım sistemi, ön-yan-perde hava yastıkları, Head-up Display, alüminyum alaşım jantlar, Look Aventure dış görünüm paketi, ön sis farları ve arka park yardım sistemi standart olarak sunuluyor.

Active modelinde bu ekipmanlarla birlikte otomatik elektrikli park freni, cruise control, klima, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, direksiyondan kumandalı Radyo-CD-MP3 çalar ve portatif MP3 çalar bağlantısı standart olarak sunuluyor. Sadece bu seçenekle birlikte alınabilen +Pack Opsiyon paketindeyse, çift bölgeli tam otomatik klima, ayna paketi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve follow me home sistemi, WIP Connect Bluetooth sistemi ve USB bağlantısı yer alıyor.

Allure modelinde yukarıda saydıklarımıza ek olarak Grip Control sistemi (sadece dizel modellerde), lastik basınç ölçüm sistemi, panoramik cam tavan ve elektrikli tavan perdesi, çift bölgeli tam otomatik klima, güvenli takip mesafesi kontrol sistemi, ayna paketi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve follow me home sistemi, arka yan camlarda perdeler, karartılmış arka yan camlar, WIP Connect Bluetooth sistemi ve USB bağlantısı standart olarak sunuluyor.

3008 ürün gamının en zengin ekipman donanımına sahip olan Feline modelindeyse Allure donanım seviyesinden farklı olarak; deri döşeme, ısıtmalı ön koltuklar, sürücü koltuğu bel destek ayarı, xenon farlar ve far yıkama sistemi yer alıyor.

Euro5 emisyon seviyesinde motorlar

Peugeot 3008 üç farklı motor seçeneğine sahip. Manuel şanzımanla sunulan 120 bg'lik 1.6 VTi ve otomatik şanzımanlı 156 bg gücünde 1.6 THP'den oluşan iki farklı benzinli motor seçeneği bulunan otomobilin hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneği sunan dizel versiyonundaysa 112 bg gücünde 1.6 litrelik HDi motor görev yapıyor. Otomobilin tüm motor seçenekleri Euro5 emisyon normlarını karşılıyor.

ÇOK OKUNANLAR