YENİ MODELLER › Peugeot 108 Cenevre'de resmen tanıtıldı

Peugeot 108 Cenevre'de resmen tanıtıldı

05 Mart 2014 / 12:11 Fransız üretici minik şehirlisinin tanıtımında otomobilin Tatoo Concept'ini de gösterdi

Peugeot 108 Cenevre'de resmen tanıtıldı

Detaylarını geçtiğimiz ay sizlere sunduğumuz yeni Peugeot 108’in resmi tanıtımı Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti. Gücünü 1.0 litrelik ve 1.2 litrelik 3 silindirli benzinli motorlardan alan otomobil, 1.0 litrelik e-VTi üniteden elde ettiği 68 bg’lik maksimum gücünü ön tekerleklerine 5 ileri manuel şanzıman üzerinden aktarırken otomatik şanzıman ve stop/start sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. 82 bg maksimum güce sahip 1.2 litrelik PureTech VTi motor ise 5 ileri manuel şanzıman ile eşlenmiş durumda.

Üç ve beş kapılı hatchback versiyonlarının yanında “108 TOP!” adı ile Citroen DS3 Cabrio’daki gibi açılabilir kumaş bir tavana sahip cabrio versiyon ile de sunulacak olan otomobil, özellikle yeni 308’den alınmış detaylarıyla selefine göre çok daha modern görünüyor.

Peugeot 108’in kabininde yükseklik ayarına sahip sürücü koltuğu, otomatik klima ve 7 inçlik dokunmatik bir ekranın yer verilmiş. Markanın Open & Go sistemi, altı airbag ve elektrikli direksiyon da beklenildiği gibi otomobilin içerisindeki yerini almış.

Fransız üretici Cenevre’de yalnızca yeni otomobilini tanıtmakla kalmayarak, küçük şehirli modelinin kişiselleştirilebiliriğini ön plana çıkarmak amacıyla ünlü dövme sanatçısı Xoil ile bir çalışma yaptı ve Peugeot 108 Tatoo Concept’i ortaya çıkardı.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR