SEKTÖREL › Peter Schreyer Kia'nın başkanı oldu

Peter Schreyer Kia'nın başkanı oldu

05 Ocak 2013 / 01:13 Kia markasının tasarım dönüşümüne önderlik eden Peter Schreyer, Kia Motors Corporation Başkanlığına getirildi

Peter Schreyer Kia'nın başkanı oldu
Kia’nın Tasarım Bölüm Başkanı Peter Schreyer, Kia Motors Corporation Başkanlığına getirildi. Peter Schreyer böylece şirkette başkan seviyesindeki üç kişiden biri ve şirket tarihinde bu ünvana sahip Koreli olmayan ilk başkanı oldu. Schreyer, bundan böyle hem  başkan hem de tasarım bölümünün başındaki kişi olarak Kia’daki kariyerine devam edecek.

Koreli markaya, yepyeni bir tasarım stratejisi yaratmak için 2006 yılında katılan 59 yaşındaki Schreyer, yenilenen Kia ürün gamının simgesi haline gelen “tiger nose” ön ızgarayı geliştiren kişi oldu. Schreyer liderliğindeki tasarım ekibi bugüne kadar çok sayıda konsept geliştirmenin yanısıra tamamen yenilenen Sportage, cee’d ailesi ve Optima, K7, Quoris, Picanto ve Rio gibi Kia modellerini de yeniden şekilllendirdi. Kia’nın, geçtiğimiz 4 yıl içinde yaklaşık 20 farklı tasarım ödülü alması da, markanın yeni tasarım stratejisindeki başarısının en büyük kanıtı niteliğinde.

Schreyer, Kia’ya olan bağlılığını ve Kia’nın sürekli ilerleyen tasarım çizgisini daha da ileri taşımak için şirketle birlikte kalma arzusunu sıklıkla dile getiriyor. Önümüzdeki dönemde de tüm yeni Kia modelleri, Peter Schreyer ve ekibi tarafından tasarlanmaya devam edecek.

ÇOK OKUNANLAR