SEKTÖREL › Paris için Ford'dan 4 önemli yenilik...

Paris için Ford'dan 4 önemli yenilik...

29 Eylül 2012 / 19:53 Ford Paris’te Fiesta, Mondeo, EcoSport ve Tourneo Connect modellerinin lansmanını gerçekleştirdi

Paris için Ford'dan 4 önemli yenilik...
Yeni otomobiller ve ticari araçlarda önemli bir atılım yapan Ford Motor Company, Avrupa’da sektörün en yeni ürünlerine sahip olmayı hedefliyor. Marka; Paris Otomobil Fuarı’nda da makyajlı Fiesta, yeni Mondeo, EcoSport ve Tourneo Connect de dahil olmak üzere birçok yeni model sergiliyor.

Ford, 2017 itibariyle Avrupa’daki ürün gamını yenileyerek hacim olarak yaklaşık iki katına çıkartacağını açıkladı. Şirket böylelikle Avrupa’nın en yeni ve en modern binek otomobil serisine sahip olmayı hedefliyor. Ticari araçlar da dahil edildiğinde, Ford aynı dönemde yeni veya yenilenen araçları sayesinde ürün gamını hacim olarak 1.3 katına çıkaracak.

Ford Avrupa Başkanı ve CEO’su Stephen Odell Paris Otomobil Fuarı’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ford Avrupa olarak belki de bugüne kadarki en agresif ürün lansmanı döneminin başlangıcındayız. Bayilerimizde ve Paris’te sergilenen yeni ürünlerimiz bu zorlu dönemde bile ürünlerimize ve geleceğe yatırım yapma konusunda ne kadar kararlı olduğumuzu gösteriyor.”

Ford, Rusya’nın da dahil olduğu Avrupa’daki otomobil ve ticari araç pazarının önümüzdeki beş yılda yüzde 20 büyümesini ve kapasitenin 23 milyon araca yükselmesini beklediğini açıkladı.

Odell yatırımlar ile ilgili olarak şunları ekledi: “Avrupa, mevcut ekonomik koşullara rağmen kısa vadede bile karlı bir büyüme için önemli fırsatlar sunuyor.”

FORD'UN PARİS OTOMOBİL FUARI YENİLİKLERİ
Makyajlı Fiesta
Ön tasarımı tamamıyla yenilenen ve daha sportif bir tasarıma kavuşan Fiesta aynı zamanda sunduğu yeni motor seçenekleri  ve teknolojik özellikleriYle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Daha az yakıt tüketimine sahip yeni motor seçenekleri ile sunulacak şık ve sportif tasarımlı Fiesta, ilk kez  Ford'un 1.5 litrelik dizel ve 1.6 litrelik benzinli PowerShift seçeneklerine de sahip olacak. Fiesta, Ford’un en yeni araç içi iletişim sistemi Ford SYNC, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Avrupa'da ilk kez olmak üzere MyKey gibi özellikleri içeren gelişmiş bir teknoloji paketini de beraberinde sunuyor.

Yeni Mondeo
Dünya lansmanı ilk kez Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan Yeni Mondeo ise Avrupa’da beş kapı, station wagon ve dört kapı versiyonlarıyla satılmaya başlanacak. Segmentinde ilk kez adaptif full LED ön farlar ve elektrikli ayarlanan direksiyon kolonu ile donatılabilen yeni Mondeo; arka koltuklara entegre hava yastıklı emniyet kemerleri, elektrikli bagaj kapağının yanı sıra 8 inçlik (20 cm) renkli dokunmatik ekranlı MyFord Touch özelliğine sahip Ford SYNC ile daha fazla sesli kontrol, iletişim özellikleri ve 5 kadar cihaz için WiFi hotspot (kablosuz bağlantı noktası) sağlayan teknolojiyle satışa sunulacak.

Ford, yeni Mondeo’yu “2012 Yılın Motoru” unvanlı 1.0 Litre EcoBoost benzinli motorla ve ECOnetic Teknolojisine sahip 1.6 litre dizel motorlu versiyonuyla sunacak. Ford ayrıca benzinli-elektrikli hibrit bir Mondeo'nun tanıtımını da gerçekleştirecek.

EcoSport
EcoSport Ford’un global B-segmenti platformunda geliştirildi ve önümüzdeki 18 ay içerisinde Avrupa’da satışa sunulacak. Araç, ödüllü 1.0 litre EcoBoost benzinli motorla birlikte satışa sunulacak. EcoSport, yeni Kuga ve daha sonra satışa sunulacak daha geniş ve seçkin bir araç olan Ford Edge ile aynı ürün gamında yer alacak.

Ford’un B segmenti otomobillerden sorumlu global araç serisi direktörü Nick Collins EcoSport ile ilgili şunları söyledi: “Ford EcoSport, Fiesta’nın kalitesini ve yakıt verimliliğini, modern bir SUV’nin  heyecan verici görünümü ve sezgiselliğiyle bir araya getiriyor. Yeni EcoSport’un şık tasarımı inovatif  B-Max’in ve Fiesta’nın da bulunduğu Ford’un B segmenti ürün gamının çekiciliğini daha da artıracak.”

Yeni Tourneo Connect
Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilenen yeni Tourneo Connect, 5 ve 7 koltuklu versiyonlar, esnek koltuk düzeni ve eşya yerleri içeren yeni bir yolcu kabini, sınıfının en iyi yakıt ekonomisi ve Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ile Acil Durum Yardımlı Ford SYNC gibi gelişmiş özellikler sunacak. Tourneo Connect, son derece verimli dizel ve benzinli motor seçenekleri ve Ford ECOnetic Teknolojisi özellikleri ile sınıfının en iyi yakıt ekonomisini hedefliyor. Avrupa'daki motor ailesinde 75, 95 ve 115 bg'lik versiyonlara sahip son derece verimli 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor seçeneklerine ödüllü 100 bg’lik 1.0 litre EcoBoost benzinli motor ve ayrıca 6-ileri vitesli otomatik şanzımanla sunulan 1.6 litre EcoBoost motor da eklenecek.
 

ÇOK OKUNANLAR