SEKTÖREL › Otoport Nisan ayında açılıyor...

Otoport Nisan ayında açılıyor...

17 Kasım 2011 / 23:48 Türkiye'nin ilk Otomobil AVM'si 'Otoport' 100 milyon yatırımla 2012'nin Nisan ayında açılıyor

Otoport Nisan ayında açılıyor...
Türkiye’nin ilk otomobil alışveriş merkezi Otoport, Beylikdüzü’nde 120.000 m2’lik bir alana kuruluyor. 200 metrelik cephesiyle dev bir galeriyi andıracak olan otomobil alışveriş merkezi, birinci ve ikinci el otomobillerin yanında otomobil alınırken ihtiyaç duyulan her şeyi tek çatı altında buluşturmayı hedefliyor. Otomotiv sektörüne yeni bir soluk getirecek Otoport, kapılarını Nisan 2012’de açacak.  

Sıfır ve ikinci el her marka ve model aracın yanı sıra otomobil alım satımı için gerekli tüm kurumları bir araya getirecek olan Otoport, otomobil satın almayı kolay ve keyifli bir hale getirmeyi hedefliyor. Birinci ve ikinci el otomobil galerileriyle her zevke ve bütçeye uygun otomobil seçeneklerini bir arada sunacak olan Otoport’ta, galerilerin arasında duvarlar olmadığından, ziyaretçiler binanın bir ucundan diğer ucunu rahatlıkla görebilecek.

Otoport’ta; kafe ve restoranlar, Go-Kart pisti, çocuklar için akülü araç pistleri de bulunacak. Böylelikle özellikle kadınların ve çocuklu ailelerin otomobil seçmelerinde büyük konfor sağlayacak olan Otoport’ta otomobil alım işlemlernini bir yemek yeme süresi kadar kısalacağı belirtiliyor.

Otoport’un otomobil sektörüne yeni bir soluk getireceğine dikkat çeken Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, “Otomobille ilgili her şey elinizin altında olduğu için otomobil almak hem kolay hem de çok hızlı olacak. Bir aracı satın almaya karar veren müşteri, kapora vermek ve aracı satın almak için beklemek zorunda kalmayacak. Kredi işlemlerini halledebilecekleri tüm bankalar burada elleri altında olacak. Ayrıca otomobil alım satımı için gerekli tüm kurumlar, noter, sigorta acenteleri, hepsi Otoport’ta” dedi. Gül, tüketicilerin otomobil arama sürecinde hem zamandan hem de maliyetten önemli ölçüde tasarruf edeceklerini vurguladı. İçişleri Bakanlığının yaptığı yasal düzenlemeler sonucunda, şehir merkezlerindeki ikinci el otomobil galerilerinin şehir dışına taşınmasını zorunlu hale getirdiğine dikkat çeken Gül Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, “Otoport bu gerekliliğin karşılığı olarak tasarlandı. Ancak elbette Otoport sadece sıfır ve ikinci el otomobil galerilerinden oluşmayacak, ayrıca onlar için de bir adres olacak” dedi. Galericilerin de bu sistemden kazançlı çıkacaklarını dile getiren Gül, “Galericiler hazır işleyen bir sistem içerisinde geniş alanlara ve showroom’lara kavuşacaklar. İşletme maliyeti göz önünde bulundurulduğunda, burada pek çok imkân onlara hazır olarak sunulacak. Bununla birlikte her gün binlerce müşterinin ziyaret edeceği bir alanda satış yapma imkanını bulacaklar, bu da en az 2-3 kat fazla satış yapmaları anlamına geliyor. Otoport’u yılda ortalama 3.000.000 kişinin ziyaret edeceğini öngörüyoruz” dedi.

ÇOK OKUNANLAR