SEKTÖREL › Otokoç İstinye Volvo tesisi açıldı

Otokoç İstinye Volvo tesisi açıldı

22 Haziran 2012 / 02:05 Otokoç, İstinye'deki modern tesislerinde Volvo binek araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerine başladı

Otokoç İstinye Volvo tesisi açıldı
Otokoç’un İstinye tesisinin açılış organizasyonu vesilesiyle düzenlenen törene Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ve Otokoç Otomotiv yöneticileri, Volvo Car Corporation Bölge Başkanı Wim Maes ve Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, “Otokoç–Volvo işbirliği 2009 yılında Otokoç Taşdelen tesisinde Volvo markasının satış ve satış sonrası hizmetlerinin sunulması ile başladı. Şu an içinde bulunduğumuz İstinye tesisi dahil olmak üzere toplamda 5 Otokoç tesisinde (Taşdelen, Antalya, Adana ve Konya) Volvo markası için hizmet sağlıyoruz” dedi. Otokoç’un bugün itibariyle, Volvo satışlarının üçte birini gerçekleştirdiğini paylaşan Çimen konuşmasını, “Bu performansı ile Otokoç, Volvo’nun Türkiye’deki, satış adetlerinin ve pazar payının artmasında çok önemli role sahiptir” diyerek sürdürdü. Otokoç–Volvo işbirliğinin her iki marka için de önemli katkılar sağladığına değinen Çimen, “Önümüzdeki dönemde diğer illerdeki tesislerimizde de Volvo yatırımlarımıza devam ederek büyümeye ve Volvo markasındaki yaygınlığımızı artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, “Yeni tesisimizde, Volvo müşterilerimiz; Volvo markasının güvenlik ve kalite unsurlarını teknoloji ile sunan, geniş araç yelpazesini bulabilecekler” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Müşterilerimiz, araçlarının her türlü bakım ve onarım hizmetlerini, ikinci el araçlarını değerlendirecekleri en uygun fiyatları, alternatifli sigorta ve finansman seçeneklerini, Otokoç güvencesi ile satın alabilecekleri ikinci el araçları ve her türlü araç koruma ve bakım işlemlerini kısaca tüm otomotiv perakendeciliği hizmetlerini bulabilecekler.”

Otokoç İstinye Volvo tesisi, toplamda 450 m2 showroom alanıyla yeni araç satışı için hizmet veriyor. Tesiste, yeni araç satışının yanı sıra ikinci el araç satışı, satış sonrası hizmetleri, yedek parça ve aksesuar satışı, sigorta, finansman ve araç koruma hizmetleri tek çatı altında sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR