KONSEPT › Opel Zafira Tourer Concept

Opel Zafira Tourer Concept

02 Mart 2011 / 01:44 Güçlü rakipleri karşısında artık yaşlılık belirtileri göstermeye başlayan Zafira'nın yeni nesli konsept haliyle gün ışığına çıktı

Opel Zafira Tourer Concept
Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenen Zafira Tourer Concept, genel hatlarıyla güncel Zafira’yı andırırken birçok ayrıntı Opel’in yeni tasarım diline atıfta bulunuyor. Aracın LED'li farları ve ön radyatör ızgarası Astra modeliyle yakınlık gösterirken, farlarla bütünlük sağlamış piyano siyahı kaplamalar ve tampon yapısı markanın elektrikli Ampera modeliyle benzeşiyor. Profilden bakıldığında 20 inç çapında şık jantlarla süslenen otomobilin arkaya doğru yükselen omuz çizgisiyse Astra Sports Tourer’dan tanıdık bir öğe olarak karşımıza çıkıyor. Ön bölümde yakalanan sportiflik otomobilin arkasında da devam ediyor; çift çıkışlı egzozlar ve krom çıtayla birbirine bağlanmış ışık tüplü stoplar oldukça şık görünüyor.

Zafira Tourer konseptinin büyük panaromik cam tavanı eşsiz bir ferahlık hissi sağlarken aynı zamanda renk değiştirerek içeridkei ambiyansı da güçlendiriyor. Kokpitteki birçok kumanda elemanı Astra’dan alınmış, büyük LCD ekransa en büyük farklılık olarak göze çarpıyor. Ayrıca birçok minivanda olduğu gibi vites kolu yükseğe konumlandırılmış.

Arka bölümde baldır desteği sunan konforlu koltuklara yer verilirken, ön koltukların arka kısımlarına iPad gibi tabletler de bağlanabiliyor.  Ayrıca otomobil Flex7 adında esnek bir koltuk yerleşim  yapısına sahip. Zafira Tourer’ın, FlexRide adındaki adaptif süspansiyon sistemine, 1.4 Turbo motora ve Start&Stop özelliğine sahip olduğu belirtiliyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR