YENİ MODELLER › Opel, yeni Corsa’nın en güçlü versiyonunu tanıttı!

Opel, yeni Corsa’nın en güçlü versiyonunu tanıttı!

04 Şubat 2015 / 18:53 Yeni Corsa OPC, 1.6-litre Turbo ECOTEC motoru ile 0’dan 100 km/s’ye 6.8 sn’de ulaşıyor

Opel, yeni Corsa’nın en güçlü versiyonunu tanıttı!

Opel, yeni Corsa’nın en güçlü versiyonu olan Corsa OPC’nin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Beklenildiği gibi daha kaslı tamponları ve daha büyük kapı eşikleri ile agresif bir gövdeye sahip olan otomobil, sadece OPC modellerinde kullanılan özel mavi renkte boyanmış. Alüminyum çerçeveye sahip büyütülmüş hava girişleri ve kaputun ucunda yer alan ince hava deliği ise otomobilin atletikliğini gözler önüne sunmuş. Opel otomobilin arka kısmında bagaj kapağının üst kısmına küçük bir spoyler yerleştirirken, arka aks üzerinde oluşan downforce’u arttıran daha büyük bir spoyleri opsiyon listesine yerleştirmiş. 215/45 R17’lik Michelin lastiklerle sarılmış 17 inçlik jantlar üzerinde yer alan otomobil, OPC için özel olarak ayarlanmış 308 mm’lik ön diskle ve çift çıkışa sahip Remus egzoz sistemi ile birlikte geliyor.

OPC’nin kaputunun altında dört silindirli 1.6-litre Turbo ECOTEC motor yer alıyor. 207 bg güç ve 280 Nm tork üreten motorun gücü ön tekerleklere kısa oranlı 6-ileri şanzıman üzerinden aktarılıyor. Bu sistem Corsa OPC’nin 0-100 km/s hızlanmasını 6.8 sn’de tamamlamasına yardımcı olurken otomobilin 230 km/s’lik maksimum hıza sahip olmasını sağlıyor. Oldukça çabuk olmasına karşın, otomobil 7.5 lt/100km’lik ortalama yakıt tüketim ve 174 g/km’lik CO2 salım değeri ile de dikkat çekiyor.

Opel, Corsa OPC müşterilerine opsiyonel olarak sunduğu Performans Paketinde ise Drexel mekanik çok diskli diferansiyel kilidi, Michelin lastikler ile çevrili 18 inçlik jantlar, daha sert şasi ve 330 mm’lik ön disklere sahip Brembo fren sistemini sunuyor.

Corsa OPC’nin iç mekanında yan destekli Recaro performans koltukları, deri kaplı kesik direksiyon, OPC vites topuzu, spor pedallar ve markanın IntelliLink infotainment sistemi yer alıyor.

2015 Opel Corsa OPC’nin önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR