SEKTÖREL › Opel Mokka, EuroNCAP yıldızlarını topladı...

Opel Mokka, EuroNCAP yıldızlarını topladı...

30 Kasım 2012 / 02:05 Mokka, güvenlik desteği kategorisinde maksimum puanı alarak yüzde 100 başarı elde etti

Opel Mokka, EuroNCAP yıldızlarını topladı...
Opel'in yeni crossover modeli Mokka, Euro NCAP  tarafından beş yıldıza layık görüldü. Güvenlik desteği kategorisinde maksimum puanı alan, yani %100 başarı elde eden Mokka, yetişkin yolcu kategorisinde de %96 başarıya ulaştı. Bu muhteşem sonucu getiren özellikler arasında ön, yan kafa ve yan gövde perde hava yastıkları ve yük sınırlayıcılı, ikili kemer gergi sistemi bulunuyor. Ön koltuklardaki ayarlanabilir kafalıklar, arkadan çarpma durumunda boyun travmasına karşı koruma sağlıyorlar. Bunlara ek olarak Mokka, önden çarpma durumunda katlanabilir pedal mekanizmasına (pedal çözme sistemi) da sahip.

Çocuk yolcu güvenliği başlığında ise Euro NCAP’in değerlendirmesi şöyle: “Mokka, dinamik testinde 3 yaş çocuğu mankeninden elde edilen değerlere göre maksimum puan kazanmıştır.” Yaya güvenliği kategorisinde de Mokka’nın tamponunun maksimum puan aldığı açıklanıyor.

Mokka, pek çok güvenlik destek özelliğine sahip.  Bu SUV, çarpışma uyarısı, takip mesafesi göstergesi, şeritten ayrılma uyarısı ve trafik işareti tanıma işlevlerine sahip ikinci nesil Opel Eye ön kamera gibi, sürücünün çarpışmalardan kaçınmasına yardımcı olan pek çok yenilikçi teknoloji sunuyor. Bunlara ek olarak, arka görüş kamerası ve adaptif far sistemi AFL+ Opel Mokka'nın güvenlik standartlarını yükseltiyor.
 
Opel, Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik Mokka'nın EuroNCAP başarısı hakkında şunları ifade etti: “Müşterilerimize mümkün olan en yüksek güvenlik standartlarını sunmak Opel’de köklü bir gelenek ve Mokka, güvenlik teknolojisindeki liderlik rolümüzü güçlendirdi. Her zaman olduğu gibi, Opel en gelişmiş teknolojileri daha geniş bir müşteri segmentine sunuyor. Bundan büyük bir gurur duyuyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR