YENİ MODELLER › Opel Antara (makyaj)

Opel Antara (makyaj)

13 Şubat 2011 / 02:06 Opel'in SUV sınıfındaki tek temsilcisi Antara, yeni motorları ve makyajlı yüzüyle rekabeti kızıştıracak

Opel Antara (makyaj)
Antara, şehrin şık otomobillerinden biri olmaya uğraşırken arazi şartlarıyla da başa çıkabilen bir SUV olma hedefini taşıyor. Antara'nın ön yüzünde küçük değişiklikler yapılırken, şaside ve işçilik seviyesinde iyileştirmelere gidilmiş. Yeni ön panjur ve tampon yapısı, yerleri değiştirilen sis farları ve plakalık Antara’nın eskisinden çok daha dolgun görünmesini sağlamış. Ayrıca stopların deseni de değiştirilmiş. Antara'nın klima sistemi artık daha verimli çalışırken, mekanik el freni sisteminin yerini elektronik el freni  almış. Bunun yanında Opel'in FlexFix adını verdiği mekanizma sayesinde otomobilin arka tamponunda artık 2 adet bisiklet taşınabiliyor.

Antara’daki en büyük yenilikse 163 ve 184 bg’lik iki farklı versiyonu bulunan 2.2 CDTi motor olarak karşımıza çıkıyor. Selefindeki 2.0 CDTi motordan daha güçlü ve verimli olan bu motor, daha az gürültü üretiyor ve daha düşük kullanım maliyetleri vadediyor. Yeni 2.4 litre 163 bg benzinli Ecotec motorsa dizel üniteye alternatif olarak üretiliyor.

Antara'nın birçok noktasında kullanılan yalıtım malzemeleri ve işçilik detaylarıyla artık daha sessiz yolculuklar mümkün kılınmış. Önden veya dört tekerlekten çekişli olarak üretilen yeni Antara, manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri sunuyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR