SEKTÖREL › Ön seri üretim Fluence ZE banttan indi

Ön seri üretim Fluence ZE banttan indi

02 Şubat 2011 / 22:11 Elektrikli Renault Fluence'ın Oyak Renault fabrikasındaki ön seri üretimi başladı

Ön seri üretim Fluence ZE banttan indi
Renault Fluence ZE'nin Paris'teki Technocentre'da prototiplerinin üretilmesinden sonra, Oyak Renault'daki ön seri üretimi başarıyla başladı. Ön serilerin üretimi nihai kalıplarla imal edilen parçalarla gerçekleşecek. Benzinli Fluence'dan 13 cm daha uzun bir gövdeye sahip olan Fluence ZE, bu ön serilerle üretime hazırlanacak. Elektrik motorlu Fluence ZE'nin seri üretimiyse 2011 yılının yaz aylarında, öngörülen üretim onayı ile başlayacak.

Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu, Fluence ZE'nin ön seri üretimi için gerçekleştirilen törende şunları söyledi:

'Tarihimizde yeni bir sayfa açılıyor. İşte gerçek endüstriyel tesislerde üretilen ilk Fluence ZE. Sizler elektrikli aracın geliştirilmesinde atılan ilk önemli adımların tanıklarısınız. Renault'nun seri üretim elektrikli araçlarını üreten 4 fabrikadan biri olarak Oyak Renault, sizlerin çabalarınız, titiz çalışmalarınızla böyle önemli bir etabı başarıyla geçmiş oluyor. Bu başarıda geçmişte ve şimdi katkısı olan ve gelecekte de katkısı olacak herkese teşekkür ederim.

Üretim onayı, 2011'in ikinci çeyreğinde öngörülüyor. Önümüzde sadece 6 ay var. Sizlere, deneyimlerinize ve gayretli çalışmalarınıza güveniyor, bir kez daha bir projeyi yüzümüzün akıyla ve büyük bir başarıyla gerçekleştireceğimize inanıyorum. Renault'nun, elektrikli aracı seri olarak üretip geniş kitlelere satma hedefine hep birlikte ulaşacağız. Günümüzde otomotiv sektörü büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Renault olarak otomobilin yeniden insanlık ve dünya için bir ilerleme kaynağı olmasını istiyoruz. Bu nedenle herkesin erişebileceği eksiksiz bir 'Renault Z.E.' otomobil gamının içerisinde yer alan Fluence ZE'yi öngördüğümüz planlamalara uygun olarak üreterek küresel pazarlarda geniş kitlelere ulaştırmamız çok önemli.'

ÇOK OKUNANLAR