GÜNDEM › Nürburgring, rekor denemelerini yasakladı

Nürburgring, rekor denemelerini yasakladı

19 Haziran 2015 / 22:30 Pist yöneticileri, otomobil üreticilerinin tur zamanı rekoru kırma denemelerinin yasaklandığını açıkladı

Nürburgring, rekor denemelerini yasakladı

Nürburgring yönetimi tur zamanı rekoru denemelerini yasaklama kararını açıkladı. Bu kararın sebebi olarak ise VLN Dayanıklılık Şampiyonası’nda meydana gelen ve bir izleyicinin ölümüne neden olan kaza gösterildi. Bu kazadan hemen sonra pist yönetimi kazanın meydana geldiği bölüm olan Flugplatz’a bir hız sınırı uygulaması getirmiş ve daha sonra kısıtlamalar diğer yüksek hızlı bölümlerde de uygulanmaya başlanmıştı.

Ring yöneticileri alınan bu kararın üzerinde yıl sonunda bir daha düşüneceklerini söyledi. Ancak kararın gelecekte gözden geçirilecek olması, otomobil üreticilerinin (pistin tamamını kiralamış olsalar bile) tur zamanı denemesi yapamayacağı gerçeğini değiştirmiyor.

Yakın zamanda pistte tur zamanı rekoru deneyecek üreticiler arasında 21 km’lik Nordschleife’nin rekorunu One:1 modeli ile kırmayı denemek isteyen Koenigsegg takımı da yer alıyordu, ancak İsveçli üreticinin bu rekoru kırmak için şimdilik beklemesi gerekiyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR