MOTORSPORLARI › Nissan’dan önden çekişli Le Mans yarışçısı!

Nissan’dan önden çekişli Le Mans yarışçısı!

02 Şubat 2015 / 20:01 Nissan GT-R LM NISMO markayı Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda temsil edecek

Nissan’dan önden çekişli Le Mans yarışçısı!

Nissan, markayı WEC’de (Dünya Dayanıklılık Şampiyonası) temsil edecek olan yeni yarış otomobilini Super Bowl’da tanıttı. Marka tarafından “Başka hiçbir Le Mans otomobiline benzemeyen yenilikçi bir LM P1 yarış otomobili” sözleriyle betimlenen GT-R LM NISMO önden motorlu, önden çekişli düzene sahip. Gücünü 3-litre çift turbo V6 motordan alan otomobil, üretilen gücü ön aksına 5-ileri sıralı şanzıman ve hidrolik kısıtlı kaydırmalı diferansiyel üzerinden aktarıyor.

Michelin lastiklerle çevrili 16 inçlik BBS jantlar üzerinde yer alan 880 kg ağırlığındaki otomobil karbon kompozit gövde panelleri, polikarbonat ön cam ve ayarlanabilir arka kanada sahip. Otomobilin frenleri ise önde altı, arkada dört pistonlu kaliperlere ve NISMO tarafından geliştirilen özel aktif fren sistemine sahip.

Nissan GT-R LM NISMO 4635 mm uzunluğunda 1900 mm genişliğinde ve 1030 mm yüksekliğinde. Otomobilin içinde ise beş noktalı emniyet kemeri, hafif yangın söndürücü ve üzerinde LCD ekran barındıran NISMO direksiyon yer alıyor.

12 Nisan’da FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın ilk ayağı Silverstone’da LM P1 kategorisinde yarışacak olan otomobil daha sonra Spa, Le Mans, Nürburgring ve AD, Japonya, Çin ve Orta Doğu’da da yarışacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR