YENİ MODELLER › Nissan GT-R

Nissan GT-R

04 Şubat 2011 / 21:01 Nissan GT-R, makyajla birlikte daha fazla güce, revize edilmiş bir şasiye ve daha aerodinamik bir tasarıma kavuştu

Nissan GT-R

Nissan'ın heyecan verici GT-R'ı, 3 yılın ardından bazı değişiklikler geçirdi. Otomobilin 3.8 litrelik V6 motorunun gücü 485 bg'den 527 bg'ye çıkarıldı ve bu artışa rağmen emisyon oranı da aşağıya çekildi.Güç artışı; artan turbo basıncı, revize edilmiş supap zamanlaması, azaltılmış hava emiş direnci ve geliştirilmiş egzoz sistemiyle katalitik konvertörden elde edilmiş. Otomobilin maksimum tork değerinde de 55 Nm'lik bir artış sözkonusu.

GT-R'daki asıl gelişimse şaside. Süspansiyon bağlantıları güçlendirilen GT-R, ayrıca karbonfiberden bir kule gergisine de kavuşmuş. Daha düşük sürtünmeli pistonlara sahip yeni amortisörler, Dunlop DSST RunFlat lastikler ve herbiri 3'er kg ağırlık tasarrufu sağlayan Rays jantlar araçtaki diğer yenilikler arasında yer alıyor.

60 mm daha geniş ön ızgaraya, tampon kenarlarında üçlü çıkıntılara (bunların aerodinamiyi arttırdığı söyleniyor) ve LED sis farlarına sahip olan GT-R'da yeni bir karbonfiber difüzöre yer verilmiş. Otomobilin 0-100 km/s hızlanmasının 3.5 saniye seviyelerine düştüğü ve maksimum hızın 312 km/s olduğu belirtiliyor.

ÇOK OKUNANLAR