YENİ MODELLER › Nissan GT-R Egoist

Nissan GT-R Egoist

10 Şubat 2011 / 00:48 Nissan, 'GT-R Egoist' isimli özel serisi modeliyle, kendini şımartmak isteyen seçkin otomobilseverlere hitap ediyor

Nissan GT-R Egoist
Dünyanın en hızlı süperspor otomobillerinden biri olan GT-R, Egoist ile bir kez daha hayranlarının karşısına çıkıyor. 530 bg güç ve 612 Nm tork üreten çift turbolu 3.8 litre V6 motora sahip olan otomobil, 0'dan 100 kilometre hıza sadece 3 saniyede çıkıyor. Maksimum hızıysa 315 km/s olarak sınırlandırılmış.

Egoist'in dış tasarımdaki farklılığını, yeni alüminyum alaşımlı jantlarla karbon-fiber rüzgarlık oluşturuyor. GT-R Egoist'in koltukları, birçok premium markaya deri döşeme üretmiş Seton markasının imzasını taşıyor. Ayrıca 11 hoparlörlü müzik sistemi için de Bose markasıyla çalışılmış. Bose, Nissan bayisine gelen müşterilerin vücut ölçülerine göre hoparlörleri konumlandırıyor. Dİreksiyonda yer alan büyük GT-R amblemiyse Japonlara haiz geleneksel Urushi sanatı kullanılarak eşsiz kılınıyor. Otomobilde, sunulan renk seçenekleriyle 84 farklı kombinasyon oluşturulabiliyor. GT-R Egoist, teknolojiyle Japon sanatını aynı potada eritmeyi hedefleyerek seçkin müşterilere sesleniyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR